MAPA LENDTECH-6.gif
  • Lendtech

Affirm przejmuje Returnly

Gigant odroczonych płatności Affirm poinformował o przejęciu fintechu Returnly – lidera w zwrotach online i tzw. płatnościach po zakupie.

Affirm przejmując Returnly zwraca uwagę, że zwroty to ważna część biznesu e-commerce - niestety, generująca potężne koszty. Tylko w 2020 roku amerykańscy klienci zwrócili zakupy o wartości ok. 428 mld USD. Technologia Returnly zmniejsza koszty obsługi zwrotów, a jednocześnie - zwiększa lojalność konsumentów.


W przypadku podmiotów BNPL, które to biorą na siebie ciężar finansowania zakupów, przejęcie podmiotu, który zmniejsza koszty dla e-sklepu, a jednocześnie - zwiększa zadowolenie konsumenta, odbierane jest przez rynek jako ważna strategiczna decyzja umożliwiająca budowanie przewag rynkowych nad innymi graczami. Przypomnijmy, że wielka trójka BNPL w USA to Klarna, Affirm i Afterpay - wszystkie te trzy podmioty wyceniane są łącznie na ok. 80 mld USD.


Returnly pomógł w przetworzeniu zwrotów na kwotę 1 mld USD

Dzięki przejęciu przez Affirm, Returnly może znacznie poszerzyć zasięgi. Obecnie fintech obsługuje ponad 1800 sprzedawców i pomógł w przetworzeniu zwrotów na kwotę ok. 1 mld USD. Na obecną chwilę Affirm współpracuje z ok. 8000 sprzedawców.


A ile Affirm zapłacił za Returnly? Zgodnie z warunkami umowy Affirm przejmie Returnly za łączną kwotę w wysokości około 300 milionów USD w gotówce i w kapitale. Oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta w czwartym kwartale finansowym firmy Affirm, kończącym się 30 czerwca 2021 r – czytamy w komunikacie.


/AP

MAPA LENDTECH PIONOWA.gif