MAPA LENDTECH-6.gif
  • Lendtech

Afterpay zamierza wspierać świadome zakupy

Zrównoważony rozwój powoli staje się domeną firm technologicznych, które na każdym kroku podkreślają, że zależy im na ochronie środowiska naturalnego. Podejmują w tym zakresie szereg inicjatyw. Afterpay nie jest tutaj wyjątkiem - firma chce wspierać świadome zakupy.


Z okazji "Miesiąca Ziemi", czyli corocznego, trwającego kilka tygodni festiwalu poprzedzającego tzw. Dzień Ziemi, który przypada na 22 kwietnia, australijski fintech zainicjuje szereg rozwiązań, które będą skłaniały ludzi do bardziej świadomych i odpowiedzialnych decyzji zakupowych.


Afterpay chce promować wśród konsumentów przede wszystkim pozytywne wzorce i postawy proekologiczne.


Zakupy na żywo w sklepach eco-friendly

W tym celu dostawca BNPL nawiązał współpracę z firmami non-profit Magpies & Peacocks oraz Surfrider. Obie firmy łączy zaangażowanie w ochronę środowiska naturalnego i walka z marnotrawstwem. Dzięki współpracy użytkownicy Afterpay będą mogli przekazać darowiznę na rzecz jednej z tych instytucji.

Również od połowy kwietnia fintech zamierza zintegrować platformę technologiczną zakupów na żywo we współpracy z MagicLinks - firmą zajmującą się handlem społecznościowym. Za jej pośrednictwem klienci będą mogli zrobić zakupy w sklepach eco-friendly i rozłożyć płatność na cztery nieoprocentowane raty.


/AP

MAPA LENDTECH PIONOWA.gif