• Lendtech

BNPL odlatuje. Za loty można zapłacić płatnością odroczoną

Użytkownicy kart American Express mogą rezerwować loty na AmexTravel.com i zapłacić za nie w ratach korzystając z rozwiązania „Plan It” przy finalizacji transakcji już od 100 USD.


Z płatności BNPL można skorzystać przy zakupie biletów lotniczych już od 100 USD. W informacji prasowej American Express czytamy, że usługa "Plan it" cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie wśród osób z pokolenia Z i tzw. Milenialsów.


Rozwiązanie ułatwia zarządzanie kosztami podróży oraz umożliwia rozłożenie płatności na raty. W tak ekstremalnie mobilnym społeczeństwie jak amerykańskie, tego rodzaju usługa ma spore szanse na sukces. "Plan It", czyli "zaplanuj to" to system zintegrowany z karami wydawanymi przez American Express. Usługą zarządza się bezpośrednio w aplikacji mobilnej lub za pośrednictwem desktopowego serwisu transakcyjnego. Usługa nie wymaga żadnych dodatkowych aplikacji czy też otwierania nowych linii kredytowych.


BNPL w sektorze "travel"


Z raportu Amex Trendex wynika, że popyt na loty powoli się odbudowuje i liczba transakcji kartowych związanych z zakupem biletów podróżnych rośnie. W ostatnim roku byliśmy świadkami boomu na odroczone płatności - młodzi chcą mieć dostęp do tych samych rozwiązań co w ecommerce, także w innych obszarach - sektor "travel" nie jest tutaj żadnym wyjątkiem. Nic zatem dziwnego, że aż 62% ankietowanych Milenialsów wykazuje zainteresowanie usługą BNPL w ramach "Plan It".


/AP

EF Connect Talks PIONOWE.gif