MAPA LENDTECH-6.gif
  • Lendtech

BNPL rośnie w siłę wśród Millenialsów i Pokolenia Z

Serwis PYMNTS cyklicznie zdaje relację z rozwoju usług typu buy now, pay later na całym świecie. Z najnowszej edycji badania wynika, że ... oczywiście popularność BNPL stale rośnie, szczególnie wśród Millenialsów i Pokolenia Z.


Młodzi nie mają łatwo w czasie pandemii - wielu przedstawicieli tzw. Pokolenia Z wchodzi na rynek pracy w czasie, gdy o tę pracę niezwykle trudno. Autorzy raportu zauważają, że to może tłumaczyć wzrost popularności usług BNPL, gdyż odroczona płatność wydaje się wręcz stworzona dla młodych ludzi o mniej regularnych dochodach, ale też takich, którzy nie chcą angażować własnych środków na zakup przedmiotów, z których wiele prawdopodobnie zwrócą.


BNPL coraz popularniejsze wśród młodych konsumentów na całym świecie


Rok 2020 był bardzo dobry dla dostawców BNPL. Szczególnie w USA, gdzie wydatki zakupowe młodych ludzi za pośrednictwem odroczonych płatności wzrosły o... 201% - czytamy w raporcie PYMNTS. Wzrosty popularności odroczonych płatności odnotowano na całym świecie - od Europy, Indie aż po Bliski Wschód. Rozwiązania ratalne zyskują nawet... w krajach arabskich. Raport do pobrania na stronie PYMNTS.


/AP

MAPA LENDTECH PIONOWA.gif