• Lendtech

BNPL rośnie w siłę wśród Millenialsów i Pokolenia Z

Serwis PYMNTS cyklicznie zdaje relację z rozwoju usług typu buy now, pay later na całym świecie. Z najnowszej edycji badania wynika, że ... oczywiście popularność BNPL stale rośnie, szczególnie wśród Millenialsów i Pokolenia Z.


Młodzi nie mają łatwo w czasie pandemii - wielu przedstawicieli tzw. Pokolenia Z wchodzi na rynek pracy w czasie, gdy o tę pracę niezwykle trudno. Autorzy raportu zauważają, że to może tłumaczyć wzrost popularności usług BNPL, gdyż odroczona płatność wydaje się wręcz stworzona dla młodych ludzi o mniej regularnych dochodach, ale też takich, którzy nie chcą angażować własnych środków na zakup przedmiotów, z których wiele prawdopodobnie zwrócą.


BNPL coraz popularniejsze wśród młodych konsumentów na całym świecie


Rok 2020 był bardzo dobry dla dostawców BNPL. Szczególnie w USA, gdzie wydatki zakupowe młodych ludzi za pośrednictwem odroczonych płatności wzrosły o... 201% - czytamy w raporcie PYMNTS. Wzrosty popularności odroczonych płatności odnotowano na całym świecie - od Europy, Indie aż po Bliski Wschód. Rozwiązania ratalne zyskują nawet... w krajach arabskich. Raport do pobrania na stronie PYMNTS.


/AP

EF Connect Talks PIONOWE.gif
Reklama linkedin EF Connect 22.gif
Najlepszy newsletter o lendtech

Masz News?
Napisz do nas
kontakt@lendtech.pl

  • Facebook - White Circle
  • LinkedIn - White Circle

Fundacja Lendtech, z siedzibą w Warszawie przy ul. Wiejska 12, kod 00-490, 

NIP: 701-072-74-92, Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy KRS: 0000695962 Adres e-mail: fundacja@lendtech.pl.

Zasady i polityka prywatności.