MAPA LENDTECH-6.gif
  • Lendtech

Clearpay rusza na podbój Europy Południowej

Clearpay to europejska nazwa handlowa australijskiego fintechu Afterpay. Do tej pory lendtech w Europie dostępny był wyłącznie dla konsumentów w Wielkiej Brytanii. Teraz poszerza swoje wpływy o państwa z południa Europy, a konkretnie o Włochy, Hiszpanię i Francję. Łączna wartość rynku e-commerce w tych krajach przekracza 150 mld EUR.
Clearpay ma już swój przyczółek w Hiszpanii w postaci przejętego fintechu Pagantis – hiszpańskiej firmy płatniczej. Ta fuzja sprawiła, że Clearpay jest dobrze przygotowany do działalności w południowej Europie i dobrze poznała lokalny rynek e-commerce.


Clearpay wchodzi na rynek e-commerce wart 150 mld euro


Fintech ma już podpisaną umowę z ponad setką detalistów na tych trzech rynkach i przekonany jest o dynamice rozwoju sektora e-commerce w regionie, który szacuje się na ponad 150 mld euro.


Giganci BNPL budują swoją obecność w Europie. Po Wielkiej Brytanii i Skandynawii, na pierwszy ogień idą kraje południa Europy i Francji. Europa Centralna i Środkowa zapewne znajdzie się w kolejnym etapie ekspansji, która - co chyba oczywiste - jest wyłącznie kwestią czasu.


/AP

MAPA LENDTECH PIONOWA.gif