• Lendtech

Clearpay rusza na podbój Europy Południowej

Clearpay to europejska nazwa handlowa australijskiego fintechu Afterpay. Do tej pory lendtech w Europie dostępny był wyłącznie dla konsumentów w Wielkiej Brytanii. Teraz poszerza swoje wpływy o państwa z południa Europy, a konkretnie o Włochy, Hiszpanię i Francję. Łączna wartość rynku e-commerce w tych krajach przekracza 150 mld EUR.
Clearpay ma już swój przyczółek w Hiszpanii w postaci przejętego fintechu Pagantis – hiszpańskiej firmy płatniczej. Ta fuzja sprawiła, że Clearpay jest dobrze przygotowany do działalności w południowej Europie i dobrze poznała lokalny rynek e-commerce.


Clearpay wchodzi na rynek e-commerce wart 150 mld euro


Fintech ma już podpisaną umowę z ponad setką detalistów na tych trzech rynkach i przekonany jest o dynamice rozwoju sektora e-commerce w regionie, który szacuje się na ponad 150 mld euro.


Giganci BNPL budują swoją obecność w Europie. Po Wielkiej Brytanii i Skandynawii, na pierwszy ogień idą kraje południa Europy i Francji. Europa Centralna i Środkowa zapewne znajdzie się w kolejnym etapie ekspansji, która - co chyba oczywiste - jest wyłącznie kwestią czasu.


/AP

EF Connect Talks PIONOWE.gif
Reklama linkedin EF Connect 22.gif
Najlepszy newsletter o lendtech

Masz News?
Napisz do nas
kontakt@lendtech.pl

  • Facebook - White Circle
  • LinkedIn - White Circle

Fundacja Lendtech, z siedzibą w Warszawie przy ul. Wiejska 12, kod 00-490, 

NIP: 701-072-74-92, Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy KRS: 0000695962 Adres e-mail: fundacja@lendtech.pl.

Zasady i polityka prywatności.