MAPA LENDTECH-6.gif
  • Lendtech

Estoński startup Income chce podbić rynek P2P lending


Income to estoński startup, który stworzył platformę P2P do inwestycji w pożyczki. Firma właśnie ogłosiła swój start i śmiałe plany globalnej ekspansji.


Income skupi się na niskokwotowych pożyczkach, które zdaniem startupu są bezpieczniejsze, bardziej przejrzyste i bezpieczniejsze dla inwestorów. Platforma startuje m.in. na niemieckim rynku, gdzie konkurencja jest już spora, ale liczy na przyciągnięcie klientów zainteresowanych większym poziomiem bezpieczeństwa.


P2P rośnie w siłę w Niemczech


Założycielami Income są Kimmo Rytkönen, Meliina Räty oraz Mikka Läänemets. Pomimo koronawirusa i niskich stóp procentowych startup chce przyciągnąć inwestorów. Nowością w ma być funkcja ochrona inwestorów w przypadku upadłości pożyczkodawcy.


Platforma jest dostępna w języku angielskim - na razie skierowana głównie na rynek niemiecki. W 2019 roku wolumen transakcji pożyczek P2P w Niemczech wyniósł ponad 200 mln euro. Planowane jest także wdrożenie w innych krajach.


Income postrzega się jako trzecia generacja platform P2P, gdzie inwestorzy traktowani są - jak twierdzi Income - jako równorzędni partnerzy.


/APMAPA LENDTECH PIONOWA.gif