• Lendtech

Klarna otwiera nową siedzibę w Londynie

W komunikacie prasowym Klarna ogłosiła otwarcie nowego biura w Londynie i powiększenie siedziby w Manchesterze. Tym samym fintech umacnia swoją pozycję w Wielkiej Brytanii.Publikacja komunikatu następuje krótko po rekordowej wycenie Klarny na 31 mld USD podczas ostatniej rundy finansowania. W samej Wielkiej Brytanii szwedzki gigant BNPL obsługuje ponad 14 mln konsumentów i ponad 13 tys. sprzedawców detalicznych.


Już teraz Klarna zatrudnia na Wyspach ponad 200 osób, a w planach ma podwojenie tej liczby. Po roku pracy zdalnej fintech zaproponował pracownikom model hybrydowy, który zakłada pracę w biurze dwa dni w tygodniu – czytamy w informacji prasowej.


Manchester ma strategiczne znaczenie dla Klarny


Nowe biuro w Londynie to nieruchomość wynajmowana od WeWork o powierzchni 11 tys. m2. W Manchesterze natomiast Klarna poszerzyła już okupowaną siedzibę zlokalizowaną w Old Granada Studios. Manchester ma strategiczne znaczenie dla fintechu z uwagi na na dużą liczbę szybko rozwijających się sklepów detalicznych.


Klarna chce mieć wpływ na to jak konsumenci korzystają z bakowości i robią zakupy, a ambicją fintechu jest bycie coraz ważniejszą częścią brytyjskiej gospodarki. Nowe siedziby i elastyczny model pracy mają pomóc szwedzkiej firmie w ekspansji produktowej i osiąganiu coraz większych przychodów.


/AP

EF Connect Talks PIONOWE.gif