• Lendtech

Klarna otwiera rachunki bankowe w Niemczech

Fintech Klarna działający w obszarze BNPL w Europie i w USA rozszerzył swoją ofertę o rachunki bankowe. Na razie usługa będzie dostępna dla klientów w Niemczech.Klarna posiada licencję bankową w Szwecji od 2017 roku. Początkowo dostęp do rachunków będą mieli najbardziej lojalni klienci. Fintech Klarna chce w ten sposób przetestować nową usługę oraz przeanalizować opinie konsumentów przed jej szerszym udostępnieniem.


Odroczona płatność i rachunek oszczędnościowy? Czemu nie...


W przyszłości niemieccy konsumenci będą mogli także skorzystać z oferty kont oszczędnościowych – usługi, która na chwilę obecną dostępna jest jedynie w Szwecji. Otwieranie rachunków bankowych to wg Klarny wyjście naprzeciw oczekiwaniom konsumentów oczekujących od fintechu zarówno usług bankowych, jak i płatności w e-commerce.


W czasie pandemii bankowość elektroniczna zyskuje na popularności, a oddziały bankowe – z oczywistych przyczyn znalazły się w trudniejszym położeniu, aczkolwiek wciąż są niezbędne i ich rola w obsłudze klientów bankowych – chociaż będzie ulegać modyfikacji, to jednak wciąż będzie istotna. Nie zmienia to faktu, że fintechy takie jak Klarna nie stają się, ale są już konkurencją dla sektora bankowego.


/AP

EF Connect Talks PIONOWE.gif