• Lendtech

Klarna wyceniona na 31 mld $

Fintech Klarna – gigant w branży odroczonych płatności pozyskał 1 mld $ od inwestorów. Spółka została wyceniona na 31 mld $, co czyni ją najcenniejszym europejskim fintechem.Klarna zamierza zainwestować 1% zgromadzonego kapitału w inicjatywę wspierającą zrównoważony rozwój na świecie. Oficjalna inauguracja inicjatywy zapowiedziana jest na 22 kwietnia w Światowy Dzień Ziemi.


Klarna inwestuje w zrównoważony rozwój


Popularny dostawca usługi buy now, pay later stawiał dotychczas na innowacje w kontekście bankowości, zakupów i płatności. Ułatwiał konsumentom kontrolę nad ich finansami i dostosowywał ofertę do zmieniających się preferencji rynkowych. Teraz chce zaznaczyć swoją obecność na innym, ważniejszym polu – zrównoważonego rozwoju.


Aplikacja Klarna jest jedną z 10 najczęściej pobieranych aplikacji w Stanach Zjednoczonych. Firma cały czas pracuje nad tym by ułatwić konsumentom zakupy mobilne. Klienci oczekują wygody i elastyczności. Dostęp do programu lojalnościowego Vibe, powiadomienia o rabatach i obniżkach cen, śledzenie wydatków i sald – tak Klarna wychodzi naprzeciw tym potrzebom.


/AP/LP

EF Connect Talks PIONOWE.gif
Reklama linkedin EF Connect 22.gif
Najlepszy newsletter o lendtech

Masz News?
Napisz do nas
kontakt@lendtech.pl

  • Facebook - White Circle
  • LinkedIn - White Circle

Fundacja Lendtech, z siedzibą w Warszawie przy ul. Wiejska 12, kod 00-490, 

NIP: 701-072-74-92, Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy KRS: 0000695962 Adres e-mail: fundacja@lendtech.pl.

Zasady i polityka prywatności.