MAPA LENDTECH-6.gif
  • Lendtech

Klarna wyceniona na 31 mld $

Fintech Klarna – gigant w branży odroczonych płatności pozyskał 1 mld $ od inwestorów. Spółka została wyceniona na 31 mld $, co czyni ją najcenniejszym europejskim fintechem.Klarna zamierza zainwestować 1% zgromadzonego kapitału w inicjatywę wspierającą zrównoważony rozwój na świecie. Oficjalna inauguracja inicjatywy zapowiedziana jest na 22 kwietnia w Światowy Dzień Ziemi.


Klarna inwestuje w zrównoważony rozwój


Popularny dostawca usługi buy now, pay later stawiał dotychczas na innowacje w kontekście bankowości, zakupów i płatności. Ułatwiał konsumentom kontrolę nad ich finansami i dostosowywał ofertę do zmieniających się preferencji rynkowych. Teraz chce zaznaczyć swoją obecność na innym, ważniejszym polu – zrównoważonego rozwoju.


Aplikacja Klarna jest jedną z 10 najczęściej pobieranych aplikacji w Stanach Zjednoczonych. Firma cały czas pracuje nad tym by ułatwić konsumentom zakupy mobilne. Klienci oczekują wygody i elastyczności. Dostęp do programu lojalnościowego Vibe, powiadomienia o rabatach i obniżkach cen, śledzenie wydatków i sald – tak Klarna wychodzi naprzeciw tym potrzebom.


/AP/LP

MAPA LENDTECH PIONOWA.gif