MAPA LENDTECH-6.gif
  • Lendtech

Kongres Lendtech 2021 - spotkanie Rady Programowej

Dzisiaj 15 czerwca 2021 roku odbyło się spotkanie Rady Programowej Kongresu Lendtech, który planowany jest na 23 września 2021 roku.

Z Członkami Rady Programowej Kongresu Lendtech organizowanego przez Fundację Lendtech oraz Polski Związek Instytucji Pożyczkowych, rozmawialiśmy nt. wizji programu. To były bardzo owocne i merytoryczne rozmowy, a zebrane od Członków Rady propozycje będą uwzględnione w agendzie. Lendtech to obszar z olbrzymim potencjałem. Wśród tematów poruszanych w trakcie spotkania znalazły się aspekty technologiczne, regulacyjne, makroekonomiczne, ESG, rozwoju biznesu oraz forward lookingu, który dzisiaj ma szczególnie wysoki priorytet.


- Kongres Lendtech to konferencja wielopłaszczyznowa, gdyż mówimy o finansowaniu potrzeb klientów - zarówno konsumentów i biznesu - w obszarze wielokanałowości i coraz to nowszych rozwiązań (crowdfunding, lendtech w e-commerce, BNPL, finansowanie merchantów, płatności, karty), które wymagają skutecznego wsparcia IT i całego ekosystemu infrastrukturalno-analitycznego oraz prawno-regulacyjnego - komentuje Łukasz Piechowiak, przewodniczący Rady Programowej Kongresu Lendtech.


- Instytucje pożyczkowe, lendtechy i cały obszar consumer finance stoi w obliczu wielu wyzwań, zarówno od strony regulacyjnej, jak i technologicznej. Lendtech to skomplikowany ekosystem, który ma coraz większe znaczenie dla rozwoju gospodarczego, ale też bezpieczeństwa i wygody konsumentów. W tegorocznej edycji również nie zabraknie tych tematów - dodaje Jarosław Ryba, Prezes Zarządu Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych.

Rada Programowa Kongres Lendtech 2021
Rada Programowa Kongres Lendtech 2021

Kongres Lendtech 2021. Kiedy i gdzie?


Kongres Lendtech odbędzie się 23 września 2021 roku w Warszawie w Kamienicy Artystycznej przy ul. Białostockiej. Wydarzenie odbywa się na dwóch poziomach. Na pierwszym znajduje się scena główna. Na drugim uczestnicy mogą wziąć udział w sesjach networkingowych oraz porozmawiać z praktykami rynku w ramach stolików eksperckich.


Organizatorem Kongresu Lendtech jest Fundacja Lendtech oraz Polski Związek Instytucji Pożyczkowych. Generalnym wykonawcą wydarzenia jest firma Projekt Akademia.


Relacja z I edycji wydarzenia dostępna jest tutaj. W zeszłym roku w Kongresie udział wzięło ponad 150 osób, które na dwóch poziomach miały okazję wysłuchać 17 prezentacji, dwóch debat oraz wziąć udział w 4 stolikach eksperckich.


POLSKA MAPA LENDTECH 2021


W trakcie Kongresu Lendtech zostanie zaprezentowana Polska Mapa Lendtech 2021. Zapraszamy do zgłaszania firm, które zostaną ujęte w zestawieniu. Zgłoszenia należy wysłać na adres: fundacja@lendtech.pl w tytule mejla wpisując "Polska Mapa Lendtech 2021 - Zgłoszenie". Zgłoszenia są bezpłatne i otwarte dla wszystkich firm tworzących ekosystem lendtech w Polsce.


MAPA LENDTECH PIONOWA.gif