MAPA LENDTECH-6.gif
  • Lendtech

LendingClub wystrzelił. Aż 63% wzrost sprzedaży

Lending Club - jeden z największych pozabankowych pożyczkodawców w USA - opublikował swoje wyniki finansowe za I kw. Firma w I kw. 2021 roku odnotowała 63% wzrost sprzedaży pożyczek, ale wciąż ma stratę.

LendingClub to amerykański pożyczkodawca typu peer-to-peer. Spółka jest notowana na amerykańskiej giełdzie od 2014 roku, a konkretnie NYSE. Z jej usług skorzystało już ok. 3 mln Amerykanów. Firma ma oczywiście aplikacje mobilną dla użytkowników. Fintech działa dwutorowo - z jednej strony pozwala na inwestowanie w pożyczki, a z drugiej - pożycza. Spółka wyceniana jest na 1,5 mld USD - 25% mniej niż w szczycie zeszłego roku.


Spore odbicie w sprzedaży pożyczek


Dane za I kw. 2021 roku nie są zbyt optymistyczne - strata netto wyniosła 47,1 mln USD przy 105,8 mln USD przychodów. Aczkolwiek kto się nie rozwija, ten znika - w lutym LendingClub ogłosił przejęcie Radius Banku - instytucje finansowej działającej całkowicie online.


W I kw. 2021 roku spółka odnotowała 18% wzrost przychodów względem IV kw. 2020 roku do kwoty 81 mln USD. Ale to wciąż ponad 20 mln USD mniej niż jeszcze na początku 2020 roku. Mimo tego, firma jest zadowolona z wyników, a szczególnie z odbicia w sprzedaży pożyczek, które wyniosło 63% kwartał do kwartału.


/AP

MAPA LENDTECH PIONOWA.gif