MAPA LENDTECH-6.gif
  • Lendtech

Lendtech Zip zadebiutował w Wielkiej Brytanii

Australijski fintech Zip – popularny dostawca usług BNPL, zadebiutował na rynku brytyjskim. Zip oferuje konsumentom nieoprocentowane płatności ratalne w modelu „Pay in Four”. Tym samym Brytyjczycy dołączają do ponad 5,7 mln klientów Zip na całym świecie.Do bazy detalicznych sprzedawców współpracujących z platformą Zip dołączają sprzedawcy brytyjscy. Za pomocą Zip uzyskają dostęp do klientów na całym świecie. Ekspansja Zip w Wielkiej Brytanii jest odpowiada na popyt wynikający z wzrostu popularności cyfrowych metod płatności oraz stanowi alternatywę dla kart kredytowych.


Coraz większa konkurencja na rynku BNPL w Wielkiej Brytanii


Z ankiety przeprowadzonej przez Zip wynika, że konsumenci doceniają coraz większą dostępność usług BNPL oraz możliwość wyboru między różnymi dostawcami. Co interesujące, klienci w Wielkiej Brytanii będą mogli korzystać z oferty Zip nie tylko online, ale i w sklepach stacjonarnych.


Rynek brytyjski robi się coraz bardziej konkurencyjny dla BNPL. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii polubili się z odroczona płatnością w e-commerce i najwięksi giganci rynkowi prześcigają się o ich uwagę. To w zasadzie jest najlepszy moment do budowania bazy klientów i nawiązywania partnerstw z e-commerce w tym kraju, gdyż na horyzoncie jest już temat rychłej regulacji. O czym pisaliśmy więcej w artykule FCA przymierza się do uregulowania Buy Now, Pay Later.


/AP/LP

MAPA LENDTECH PIONOWA.gif