MAPA LENDTECH-6.gif
  • Lendtech

Microsoft i Fabric nawiązują współpracę

Promująca otwartą bankowość włoska firma Fabric będzie dostępna na platformie chmurowej Microsoft Azure Cloud. Partnerstwo obu przedsiębiorstw ma umożliwić europejskim firmom czerpanie korzyści z Open Banking i Open Payment.


Microsoft Commercial Marketplace to ekosystem finansowy obejmujący ponad 17 tys. certyfikowanych na całym świecie aplikacji i usług. Jego częścią jest platforma Azure Cloud zapewniająca elastyczne i bezpieczne środowisko opierające się na zaawansowanych funkcjach sztucznej inteligencji i zintegrowanej analizie danych.


Open Finance wzbogaca ofertę Azure Cloud

Współpraca z Microsoft pozwoli wzmocnić obecność Fabric na rynku korporacyjnym oraz wciąż zwiększać innowacyjność w sektorze finansowym. Azure Cloud już udostępnia aplikacje wspomagające zarządzanie finansami osobistymi, a kolejne rozwiązania Open Finance tylko wzbogacą ofertę tej chmurowej platformy.

W informacji prasowej przedstawiciele Microsoft i Fabric podkreślają jak znaczące jest to partnerstwo i jak wiele obie firmy mogą zyskać na tej współpracy. Dla Fabric jest to przede wszystkim okazja do rozwoju i wzmocnienia pozycji na rynku, a zespół Microsoft w dalszym ciągu chce mieć pozytywny wkład w cyfrową transformację sektora.


/AP

MAPA LENDTECH PIONOWA.gif