MAPA LENDTECH-6.gif
  • Lendtech

Największe rundy inwestycyjne w Europie w 2020 roku

Pandemia sprawiła, że 2020 rok był wyjątkowo złym okresem dla większości sektorów gospodarczych, ale fintech wbrew pozorom przyciągnął uwagę inwestorów, którzy hojnie wsparli najbardziej obiecujące spółki. Oto one.


Megarundy w Europie


Klarna – szwedzki fintech zebrał we wrześniu 650 mln dolarów. Na wyniki wpływ miała przede wszystkim pandemia i wzrost popularności zakupów online.


Revolut – w dwóch rundach finansowania, londyński fintech zebrał w sumie 580 mln $.


Tink – szwedzki fintech zebrał w sumie 175 mln euro w dwóch rundach finansowania. Założona w 2012 r. firma zaczynała jako aplikacja finansowa dla klientów, by przekształcić się w platformę bankową umożliwiającą bankom, fintechom i start-upom wykorzystanie danych do opracowywania spersonalizowanych usług finansowych.


Auxmoney – niemiecka platforma pożyczkowa zebrała we wrześniu 150 mln euro.


Checkout.com – to brytyjski start-up płatniczy, który zebrał w czerwcu 150 mln dolarów. Aktualna wycena firmy to 5.5 mld dolarów.


Starling – brytyjski challenger bank zebrał w ramach finansowania 100 mln funtów. Jest to pierwszy cyfrowy bank, który osiągnął rentowność.


Qonto - neobank dla małych firm i freelancerów, zebrał w styczniu 104 mln euro, co było rekordową sumą jak na francuski sektor fintech.


Satispay - firma zgarnęła 93 mln euro. Satispay to największy dostawca płatności mobilnych we Włoszech obsługujący ponad 130 tys. sklepów, w tym sieci takie jak KFC, Carrefour, Burger King i Auchun.


Mollie – holenderska firma płatnicza zebrała we wrześniu 106 mln dolarów. Finansowanie posłużyło do rozwinięcia wtyczek do płatności API.


N26 – niemiecki bank cyfrowy zebrał w maju 100 mln dolarów. N26 to najbardziej znany niemiecki fintech, który obecnie wyceniany jest na 3,6 mld dolarów.


/AP

MAPA LENDTECH PIONOWA.gif