• Lendtech

Płatności odroczone od Smartney i Blue Media w R-GOL

Fintech Smartney oraz operator płatności Blue Media wdrożyły płatności odroczone w pierwszych sklepach internetowych, w tym w największym sklepie piłkarskim w Polsce, R-GOL.com.Płatność odroczona to szybka i bezpieczna metoda płatności, która pozwala na odroczenie zapłaty za towar kupiony o 30 dni bez dodatkowych kosztów. 30 dni to także czas, w którym klient może podjąć decyzję o dokonaniu pełnej spłaty kwoty lub rozłożeniu płatności na raty.


Płatności odroczone Pay Smartney w pierwszych sklepach internetowych wdrożyli wspólnie Smartney, innowacyjny fintech, który zadebiutował na polskim rynku dwa lata temu, oraz Blue Media, czołowy operator płatności w Polsce.


Jednym z pierwszym partnerów, którzy wdrożyli Pay Smartney jest R-GOL.com - największy sklep piłkarski w Polsce. Rozwiązanie dostępne jest dla zakupów na kwoty od 200 do 1500 zł. W momencie dokonywania płatności klient może wybrać opcję Pay Smartney, a więc zakupić towar teraz i zapłacić wybraną przez siebie metodą później. Formularz wniosku, który należy wypełnić jest prosty i krótki, a cały proces trwa kilka minut.


Smartney prowadzi weryfikację z wykorzystaniem usługi AIS


Smartney weryfikuje osoby starające się o płatności odroczone z wykorzystaniem usługi AIS (dostęp do danych bankowych) od Blue Media. Wystarczy, aby klient zalogował się do swojej bankowości elektronicznej w trakcie procesu zakupowego, a decyzja o pożyczce i przelew środków za zakupy odbędą się w pełni automatycznie.


- Nowoczesne metody płatności od lat zyskują na popularności wśród kupujących z uwagi na ich wygodę, ale i szybkość transakcji, co ma wpływ na błyskawiczną realizację zamówienia. Teraz dzięki odroczonym płatnościom nasi klienci mogą cieszyć się zakupionym towarem od razu, choć z zapłatą mogą się wstrzymać nawet do 30 dni po zakupie - mówi Maciej Pruchniewski, e-commerce manager R-GOL.


Płatności odroczone to wygoda i bezpieczeństwo kupujących


- Biznes musi zrozumieć młodego klienta. Wymaga on od nas rozwiązań wygodnych i nowoczesnych. Rynek e-commerce rośnie bardzo dynamicznie, ale wraz z rynkiem rośnie konkurencja. Żeby zapewnić klientom szybkość, wygodę i elastyczność fintechy łączą siły, proponując wspólne rozwiązania. Przykładem jest nasza współpraca z Blue Media. Chcemy, by płatności w sieci przez Pay Smartney stały się ciekawą alternatywa dla konsumentów. Cieszymy się, że jednym z pierwszych partnerów korzystających z naszego rozwiązania jest R-GOL.com, cieszący się tak dobrą opinią wśród klientów – mówi Katarzyna Jóźwik, Dyrektor Generalna Smartney.


- Jako Blue Media współpracujemy od niemal 20 lat z instytucjami rynku finansowego oraz podmiotami z branży telekomunikacyjnej, energetycznej i e-commerce świadcząc im usługi płatnicze, weryfikacyjne i autoryzacyjne. Z przyjemnością współpracujemy z partnerami, którzy dają klientom szansę na dostęp do spersonalizowanych produktów i ofert jeszcze lepiej dopasowanych do ich potrzeb - mówi Dawid Adamczyk z Blue Media.


Popularyzacja zakupów przez internet stawia przed właścicielami sklepów oraz dostawcami usług potrzebę zwiększania wygody i bezpieczeństwa kupujących. Jednym z rozwiązań ułatwiających podjęcie klientom decyzji o zakupie są właśnie płatności odroczone.


/Komunikat Prasowy

EF Connect Talks PIONOWE.gif
Reklama linkedin EF Connect 22.gif
Najlepszy newsletter o lendtech

Masz News?
Napisz do nas
kontakt@lendtech.pl

  • Facebook - White Circle
  • LinkedIn - White Circle

Fundacja Lendtech, z siedzibą w Warszawie przy ul. Wiejska 12, kod 00-490, 

NIP: 701-072-74-92, Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy KRS: 0000695962 Adres e-mail: fundacja@lendtech.pl.

Zasady i polityka prywatności.