• Lendtech

Paidy inkasuje 120 mln dolarów

Paidy - japoński fintech BNPL otrzymał 120 mln dolarów w rundzie finansowania serii D. Firma zamierza przeznaczyć zgromadzone środki na rozwój nowych usług i wzmocnienie bilansu – dowiadujemy się z komunikatu prasowego start-upu.Odroczone płatności zyskują w Japonii coraz większą popularność. Paidy jest beneficjentem tego boomu. Z usług fintechu korzysta ponad 700 tys. Japończyków, a liczba rachunków konsumenckich przekracza 5 milionów.


Paidy uruchamia usługę "3-Pay", bo 4 źle się kojarzy

Japończycy wybierają Paidy, bo po szybkiej rejestracji, z dużą łatwością mogą dokonywać zakupów online również w innych sklepach internetowych oferujących płatności Paidy bez konieczności wielokrotnego przechodzenia procesu weryfikacyjnego.


Nowością w ofercie fintechu jest usługa „ 3-Pay”. Za jej pomocą klienci mogą podzielić płatność na trzy równe, nieoprocentowane miesięczne raty – czytamy w komunikacie. Zwykle fintechy BNPL oferują podział płatności na 4 raty, która jednak nie jest zbyt popularna w Japonii.


W Kraju Kwitnącej Wiśni podział płatności na 3 raty jest lepiej widziane przez konsumentów, co w dużej mierze wynika z kwestii czysto kulturowych. Liczba 4 bowiem kojarzy się Japończykom z nieszczęściem i śmiercią (to tzw. "tetrafobia").

- Fundusze zebrane od inwestorów pomogą Paidy w dalszym rozwoju marki oraz wzmacnianiu flagowej usługi start-upu „3-Pay”. Te inwestycje powinny szybko się zwrócić. Sektor BNPL w Japonii cały czas rośnie, szczególnie wśród Millenialsów i Pokolenia Z - czytamy w informacji prasowej.


/AP

EF Connect Talks PIONOWE.gif
Reklama linkedin EF Connect 22.gif
Najlepszy newsletter o lendtech

Masz News?
Napisz do nas
kontakt@lendtech.pl

  • Facebook - White Circle
  • LinkedIn - White Circle

Fundacja Lendtech, z siedzibą w Warszawie przy ul. Wiejska 12, kod 00-490, 

NIP: 701-072-74-92, Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy KRS: 0000695962 Adres e-mail: fundacja@lendtech.pl.

Zasady i polityka prywatności.