• Lendtech

Plany ratalne napędzają e-commerce

Pandemia COVID-19 wpędziła w kłopoty finansowe miliony ludzi na całym świecie - dlatego klienci szukają wygodnych sposobów finansowania, w tym rozkładania nawet niedużych zakupów na raty. Usługa BNPL zmieniła nawyki zakupowe konsumentów, wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom. Wygodne plany ratalne pomagają klientom w podjęciu decyzji zakupowych.

Szczególnie zainteresowanie usługą BNPL uwidoczniło się podczas sezonu świątecznego w 2020 r. oraz w Czarny Piątek. Jedna trzecia konsumentów, która nie mogła sobie pozwolić na stałe miesięczne wydatki skorzystała z BNPL. Dane pokazują również, że prawie 50% konsumentów nie zrobiłaby zakupów bez opcji BNPL.


Pandemia i związana z nią niestabilność finansowa gospodarstw domowych, skłoniła konsumentów do szukania rozwiązań pozwalających na odciążenie budżetów. Usługi BNPL zaoferowały kupującym w sklepach i Internecie odrobinę finansowego oddechu na dokonywanie zakupów świątecznych z miesięcznymi planami płatności.


BNPL jest coraz bardziej dochodowe


Dostawca płatności ratalnych Afterpay odnotował rekordową sprzedaż w USA w listopadzie w wysokości 1 miliarda dolarów, częściowo napędzoną Black Friday i Cyber Monday. Wyniki te przewyższyły sprzedaż u dotychczasowego lidera – Australii.


Serwis Afterpay poinformował również, że 80 procent jego rocznej sprzedaży na całym świecie to produkty cyfrowe. Wschodzącym rynkiem dla usług BNPL jest Wielka Brytania, gdzie z tej metody płatności w 2020 roku skorzystało 15% konsumentów, w stosunku do 4% w 2019r. Aż 23% respondentów stwierdziło, że korzysta z rozwiązań BNPL, aby pomóc im w zaspokojeniu potrzeb finansowych, co pokazuje, że coraz częściej konsumenci podczas zakupów koncentrują się na budżetowaniu.


Rozwiązania BNPL są szczególnie popularne wśród młodych konsumentów z grupy wiekowej 18-34. Millenialsi i pokolenie Z doceniają elastyczność usług BNPL ponieważ są bardziej obeznani z internetem i nowinkami cyfrowymi.


/APEF Connect Talks PIONOWE.gif
Reklama linkedin EF Connect 22.gif
Najlepszy newsletter o lendtech

Masz News?
Napisz do nas
kontakt@lendtech.pl

  • Facebook - White Circle
  • LinkedIn - White Circle

Fundacja Lendtech, z siedzibą w Warszawie przy ul. Wiejska 12, kod 00-490, 

NIP: 701-072-74-92, Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy KRS: 0000695962 Adres e-mail: fundacja@lendtech.pl.

Zasady i polityka prywatności.