MAPA LENDTECH-6.gif
  • Lendtech

Revolut złożył wniosek o licencję bankową w USA

Brytyjski fintech Revolut zadebiutował na rynku amerykańskim rok temu. Teraz przyszedł czas na uzyskanie licencji bankowej oraz promocję usługi Revolut Business we wszystkich 50 stanach.Revolut od roku oferuje usługi finansowe w USA. Licencja bankowa umożliwiłoby poszerzenie oferty o takie produkty jak rachunki depozytowe, kredyty oraz zabezpieczenie na rachunku bieżącym.


Revolut Business w 50 stanach


Nowością w ofercie fintechu jest także usługa Revolut Business, która zostanie uruchomiona we wszystkich 50 stanach. Revolut Business umożliwia firmom zakładanie kont wielowalutowych, wydawanie fizycznych i wirtualnych kart firmowych oraz wykonywanie bezpłatnych przelewów pieniężnych w 29 walutach.


Skierowana głównie do małych i średnich firm, biznesowa oferta Revoluta to kompleksowe rozwiązanie pozwalające przedsiębiorcom zaoszczędzić czas i skupić się na prowadzeniu działalności.


Uruchomiony w 2015 roku w Wielkiej Brytanii Revolut ma już ponad 15 mln klientów detalicznych oraz 500 tys. klientów biznesowych. Fintech posiada licencje bankową w Unii Europejskiej i jest w trakcie uzyskiwania licencji w Wielkiej Brytanii.


/AP

MAPA LENDTECH PIONOWA.gif