MAPA LENDTECH-6.gif
  • Lendtech

Revolut zaoferował pracownikom “Wellbeing days”

Revolut, finansowa aplikacja, z której korzysta 15 milionów klientów na świecie i ponad 1 milion w Polsce, zaoferował ponad 2200 pracownikom dwa dodatkowe płatne dni urlopu w uznaniu za sumienną pracę i dobre wyniki firmy podczas pandemii. “Wellbeing days” to dodatkowy czas wolny na to, aby zadbać o swój dobrostan, odwiedzić rodzinę lub odnowić kontakty z przyjaciółmi.Dodatkowe płatne dni urlopu na poprawę dobrostanu mogą zostać wykorzystane przez każdego z pracowników - w tym osoby na wypowiedzeniu lub na okresie próbnym - w dowolnym terminie do końca listopada 2021 roku.

“Wellbeing days” to kolejny element strategii, której celem jest stworzenie w Revolut najlepszych warunków pracy i rozwoju dla globalnej społeczności pracowników.


Nasi pracownicy sprawiają, że ta firma jest wyjątkowa. Są źródłem naszych sukcesów. Będziemy szukać kolejnych sposobów, by docenić ciężką pracę, poświęcenie i codzienny wysiłek wkładany w budowanie nowych usług i służenie pomocą klientom” - powiedział Nik Storoński, CEO i współzałożyciel Revolut.


Wiele organizacji przechodziło trudne chwile w pandemii. Tymczasem, nasz zespół wykorzystał pracę zdalną, by osiągnąć znakomite wyniki i zbudować użyteczne produkty, które dziś po kolei oddajemy w ręce klientów. Dlatego, kluczowe jest żeby teraz zadbać o siebie, spędzić jakościowy czas z bliskimi i naładować baterie. Sam też planuję wykorzystać swoje dwa Wellbeing days właśnie w tym celu” - dodał Nik Storoński.


Elementy strategii elastycznego zatrudnienia Revolut ogłoszone już wcześniej w tym roku


W lutym tego roku firma ogłosiła przejście na model hybrydowy i nową strategię lokalową RevLabs, w ramach której przestrzenie biurowe mają służyć przede wszystkim do pracy grupowej i wspierać proces kreatywny. W efekcie jasno wyrażonych w ankietach pracowniczych opinii, Revolut umożliwi większości spośród ponad 2200 pracowników swobodę decyzji czy i kiedy chcą pracować z biura a kiedy z domu. Po trwającym obecnie pilotażu, model hybrydowy zostanie wdrożony w pełni do końca roku.


W kwietniu Revolut ogłosił, że umożliwi ponad 2200 pracownikom swobodne podróżowanie i pracę z zagranicy do 60 dni w roku. Decyzję podjęto z myślą o lepszym dostosowaniu modelu pracy do współczesnego stylu życia. Firma przeanalizowała aspekty podatkowe, ubezpieczeń społecznych oraz prawa pracy, aby stworzyć politykę zorientowaną na oczekiwania i korzyści dla pracowników. Limit 60 dni w roku pracy z zagranicy, ze względu na osobiste, pozazawodowe względy, odnawia się co 12 miesięcy.


W kolejnym kroku firma uruchomiła RevoLoot - wewnętrzny program skierowany na wyróżnianie i nagradzanie ad-hoc osiągnięć pracowników oraz celebrowanie ważnych wydarzeń i kamieni milowych, jak kolejny rok stażu pracy, urodziny lub zakończenie ważnego projektu. Do różnego typu nagród i wyróżnień nominować będą mogli zarówno menedżerowie, jak i koleżanki i koledzy z zespołu. Nagrody te nie będą uzależnione od kwartalnej lub półrocznej oceny, będą mogły być przyznawane spontanicznie.


Kolejno wdrażane polityki składają się na długofalową strategię budowania wspólnej kultury korporacyjnej i zaangażowania w Revolut. Za jej realizację odpowiada zespół Jima MacDougalla, wiceprezesa ds. pracowniczych, który nadzoruje funkcje biznesu mające szczególny wpływ na satysfakcję kandydatów, pracowników i alumnów Revolut - takich jak wynagrodzenia i benefity, szkolenia i rozwój czy różnorodność i inkluzywność w miejscu pracy.


/Revolut/Informacja Prasowa

MAPA LENDTECH PIONOWA.gif