MAPA LENDTECH-6.gif
  • Lendtech

Sezzle uruchamia „Sezzle Capital” - program finansowania merchantów

Amerykański fintech BNPL Sezzle ogłosił uruchomienie „Sezzle Capital” – programu finansowego dla merchantów zapewniającego im szybkie i tanie pożyczki, które mogą wykorzystać na rozwój swojego biznesu.

Program będzie udostępniony partnerom detalicznym z kapitałem obrotowym do 10 mln USD. Partnerem głównym i stroną finansującą jest irlandzki Wayflyer - platforma finansowo-pożyczkowa, która specjalizuje się w obsłudze sklepów internetowych, którym udziela pożyczek od 10 tys. USD. Nie przyjmuje przy tym udziałów czy gwarancji - czytamy na stronie internetowej. Na obecną chwilę Wayflyer ma ponad 300 klientów, którym udzielił ok. 150 mln USD finansowania.


Niedawno, bo w maju Wayflyer pozyskał 76 mln USD na dalszy rozwój, który jak widać ukierunkowany jest na zwiększanie bazy klientów poprzez partnerstwa z dostawcami usług masowych dla merchantów - nic zatem dziwnego, że jest to Sezzle - aspirujący provider BNPL, ale znacznie mniejszy od liderów takich jak Klarna, Afterpay czy Affirm.


Obsługiwana przez Wayflyer platforma pomoże przedsiębiorcom z branży e-commerce w pozyskiwaniu kapitału obrotowego (np. na zakup towaru). Kupców od wieków zawsze cechował wysoki popyt na finansowanie - kupcy internetowi, czyli merchanci - nie są tutaj wyjątkiem.


Sezzle Capital wzmocni branżę e-commerce


Sezzle Capital to rozwiązanie dla firm szukających szybkiego, taniego i bezproblemowego finansowania. Zaletą programu ma być wyższy wskaźnik akceptacji wniosków kredytowych. Przedsiębiorcy, również zagraniczni, nie są najbardziej lubianą grupą kredytobiorców przez banki - z resztą, większość firm, która zgłasza się po dodatkowe finansowanie, już posiada otwarte zobowiązania w bankach. Zwykle chcą więcej - pieniądz jest kluczowym zasobem potrzebnym do skalowania biznesu w sieci.


Apetyt na ryzyko przedsiębiorców jest co do zasady większy niż bankierów, którzy ich finansują. I tutaj w grę wchodzą specjalne firmy pożyczkowe, czy też platformy finansowe, które specjalizują się w finansowaniu konkretnych grup przedsiębiorców.


- Partnerstwo Sezzle z Wayflyer zapewni handlowcom szybki i skuteczny dostęp do finansowania pozwalając im na spokojne rozwijanie swojej działalności. Jednocześnie współpraca obu firm pozwoli na wzmocnienie relacji z klientami - czytamy w komunikacie prasowym.


/AP

MAPA LENDTECH PIONOWA.gif