• Lendtech

Shoper uruchomił płatności odroczone PayPo

Jednym z ważniejszych czynników sukcesu BNPL jest rozpowszechnienie tej metody płatności w e-commerce. Dotarcie do sklepów i ich rozwiązań technologicznych jest zatem kluczowe. Udostępnienie PayPo za pośrednictwem platformy Shopera daje dostęp do BNPL dla 15 tys. sklepów internetowych w Polsce.


PayPo i Shoper poinformowały o nawiązaniu współpracy. Z możliwości uruchomienia płatności odroczonych PayPo może skorzystać już ok. 15 tys. sklepów online, które "stoją na Shoperze". Przypomnijmy, że PayPo to polski fintech, który jest jednym z pionierów BNPL w Polsce - spółka umożliwia dokonanie płatności odroczonej o 30 dni oraz rozłożenia płatności na 4 raty.


Odroczona płatność pozwala na szybko zakup w sklepie internetowym bez konieczności logowania do banku lub podawania numeru karty przy realizacji transakcji. Klient ma 30 dni na dokonanie zapłaty - w tym czasie może też zwrócić towar i nie zamrażać w tym czasie własnych środków. Bezsprzecznie jest to bardzo wygodne rozwiązanie.


BNPL to nie chwilowa moda


Shoper wskazuje, że rośnie udział płatności online w zakupach internetowych. W 2020 roku już 60% płatności za zakupy robionych w internecie sfinalizowano za pomocą płatności online - to o 10% więcej niż w 2019 roku - czytamy w informacji prasowej.


Przedstawiciele PayPo wskazują, że wzrost popularności BNPL w Polsce to nie jest chwilowa moda, ale trend, który będzie się stale rozwijać. Tylko w 2020 roku skala działalności PayPo wzrosła aż 7-krotnie, co przełożyło się na 3 mln transakcji i 400 tys. klientów. Dzięki współpracy z Stoperem dostęp do PayPo łącznie będzie miało już ok. 16 tys. sklepów internetowych.


/Lendtech/Informacja prasowa

EF Connect Talks PIONOWE.gif