MAPA LENDTECH-6.gif
  • Lendtech

Squarespace pozyskało 300 mln USD

Kreator witryn internetowych Squarespace pozyskał 300 mln USD. Gigant technologiczny wyceniany jest już na ponad 10 mld USD i szykuje się do IPO, które ma nastąpić jeszcze w 2021 roku.Squarespace to kreator witryn internetowych, który zapewnia wygodne i intuicyjne rozwiązania umożliwiające stworzenie własnej strony www, w tym wdrożenie zaawansowanych narzędzi ułatwiających sprzedaż w sieci. Innymi słowy, spółka dostarcza nie tylko rozwiązania do budowy własnej strony internetowej, ale też sklepu internetowego. Konkurentami dla Squarespace są m.in. Wix i GoDaddy.

Squarespace zmierza na giełdę


Obecnie Squarespace wyceniany jest na 10 mld USD. Firma powstała w 2003 roku i od momentu założenia przyczyniła się do powstania ponad 1 mln stron internetowych. Squarespace posiada biura w USA i Irlandii. Pozyskane środki firma zamierza przeznaczyć na dalszy rozwój, w tym wdrażanie nowych funkcj, które ułatwią transformację cyfrową wielu biznesów.


Obecnie Squarespace wyceniany jest na 10 mld USD, ale to jeszcze nie jest sufit, bowiem spółka zapowiedziała, że zamierza zadebiutować na giełdzie w USA. Dla porównania, konkurent Squarespace, izraelski Wix notowany jest na Nasdaq, a jego obecna wycena to ponad 17 mld USD. W okresie ostatnich 12 miesięcy kurs akcji Wix wzrósł... trzykrotnie.


/AP

MAPA LENDTECH PIONOWA.gif