MAPA LENDTECH-6.gif
  • Lendtech

Klarna odpowie za wyciek przed szwedzkim nadzorem?

Oficjalne śledztwo to następstwo majowego incydentu z naruszeniem bezpieczeństwa danych. Podczas wycieku ograniczona liczba użytkowników przez chwilę miała dostęp do informacji o innych klientach.


Klarna prowadzi obecnie rozmowy ze szwedzkim nadzorem finansowym ( Finansinpeltionen (FI)) na temat stosowanych przez fintech praktyk w zakresie bezpieczeństwa informacji i cyberbezpieczeństwa. Dochodzenie prawdopodobnie przedłuży te konsultacje.Klarna jest otwarta na współpracę z FI


Dochodzenie wszczęte zostało po podejrzeniu naruszenia tajemnicy bankowej podczas majowego incydentu w siedzibie Klarny. Na skutek błędu technicznego (bug) - jak utrzymuje Klarna, część użytkowników aplikacji miała podgląd rachunków innych użytkowników. Początkowo sprawa dotyczyła ok. 95 tys. użytkowników (na 90 mln), ale Klarnie szybko udało się ograniczyć ją do mniej niż 10 tys. osób. Zdaniem Klarny nie doszło do "tradycyjnego" wycieku (np. eksport danych na fora internetowe w sieci ukrytej TOR), a sam problem szybko udało się naprawić.


Fintech ogłosił gotowość do współpracy z Finansinpeltionen i zapewnił o pełnej przejrzystości swoich praktyk biznesowych.


/AP

MAPA LENDTECH PIONOWA.gif