MAPA LENDTECH-6.gif
  • Lendtech

Visa Canada zaoferuje płatności ratalne

Visa Canada we współpracy z Scotiabank i CIBC zaoferuje użytkownikom swoich kart opcję płatności ratalnych na zakupy online i w sklepach stacjonarnych. Oferta będzie dostępna dla wszystkich merchantów akceptujących karty Visa.

Opcja BNPL od Visa Canada będzie dostępna dla klientów Scotiabank już od sierpnia, a bank CIBC planuje wdrożenie oferty ratalnej dla zakupów eCommerce przy kasie od przyszłego roku.


Jak to będzie działać? Wystarczy przyłożenie karty do terminala, a wyświetli się na nim propozycja podzielenia ceny zakupu na miesięczne raty. Przy kasie nie są wymagane żadne dodatkowe kontrole kredytowe, formularze ani dodatkowy sprzęt.


Branża BNPL w Kanadzie rośnie o 30% rok do roku


Płatności ratalne w Kanadzie stają się coraz popularniejsze o czym świadczy duża dynamika wzrostu liczby tego typu transakcji - o ponad 30% rdr, co stanowi ponad 1,3 bln USD. Zainteresowanie planami ratalnymi rośnie we wszystkich grupach demograficznych, ale szczególnie wśród Millenialsów i Pokolenia Z.


Młodzi ludzie coraz chętniej wybierają ofertę BNPL zamiast obciążonych odsetkami tradycyjnych kart kredytowych - to jest fakt i trend ogólnoświatowy. Więcej na temat kondycji rynku kart kredytowych w Polsce i trendach można przeczytać tutaj.


Visa Canada oczekuje, że ich oferta BNPL przyciągnie tysiące nowych sprzedawców zachęconych prostotą i bezproblemowością rozwiązania.


/AP

MAPA LENDTECH PIONOWA.gif