„Jak tworzy i stosuje się prawo” – spotkania edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych

W dniach 27-28 kwietnia 2021 r. ekspert Fundacji Lendtech wziął udział w kolejnym spotkaniu edukacyjnym z uczniami klas ósmych PSP 7. im. Mikołaja Kopernika w Zielonej Górze.

W spotkaniu z młodzieżą udział wziął Paweł Grabowski, radca prawny, poseł na Sejm RP VIII kadencji, ekspert Fundacji Lendtech. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, z której chętnie korzystali. Podczas rozmowy poruszono m.in. tematy związane z:
  • działaniem Sejmu „od kuchni”,

  • aktywnością społeczną ludzi młodych,

  • e-votingiem,

  • wykonywaniem zawodu radcy prawnego.

– Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony aktywnością, poziomem wiedzy i świadomości uczniów, którzy bardzo odpowiedzialne podchodzą do przyszłości nie tylko swojej, ale również swoich społeczności i naszej planety. To były niezwykle ciekawe lekcje, również dla mnie – podsumował Paweł Grabowski.

Spotkanie przeprowadzono w formule zajęć lekcyjnych prowadzonych zdalnie.

Szkoły i jednostki edukacyjne zainteresowane współpracą w ramach spotkań edukacyjnych, organizowanych przez Fundację Lendtech zapraszamy do wysyłania zgłoszeń na adres: fundacja@lendtech.pl

Fundacja realizuje spotkania edukacyjne bezpłatne, w ramach prowadzonej działalności statutowej.

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.