Lendtech Awards 2022 przyznane

Zwieńczeniem III Kongresu Lendtech było wręczenie Lendtech Awards – specjalnych wyróżnień za wkład wnoszony w rozwój ekosystemu digital lending, wybitne osiągnięcia oraz istotny, pozytywny wpływ na rozwój sektora lendtech w Polsce.

Lendtech Awards 2022 Fundacja Lendtech

Z rąk Prezesa Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych – Jarosława Ryby oraz Dyrektor ds. Rozwoju Fundacji Lendtech – Hanny Hylińskiej, specjalne wyróżnienia odebrali następujący laureaci: CreamFinance, Allegro PayTwino, CRIF, dr Krzysztof Korus.

Lendtech Awards 2022

Kongres Lendtech to wydarzenie zrzeszające firmy i instytucje z szeroko pojętego obszaru Lendtech. Dynamiczne, merytoryczne – za nami III edycja Kongresu, który oprócz punktu w postaci prezentacji Polskiej Mapy Lendtech 2022, został wzbogacony o przyznanie specjalnych wyróżnień, czyli Lendtech Awards. W tym roku przyznano 5 wyróżnień.

CreamFinance – za dynamiczny wzrost od startupu do przedsiębiorstwa, którego misją jest pomoc i wsparcie kierowane w stronę startupów. Lendtech Awards to również podkreślenie 10 lat w czołówce digital lending na polskim rynku.

Allegro Pay – za błyskawiczne dołączenie do grona liderów BNPL w Polsce, doskonały UX i modelową współpracę fintech z e-commerce w ramach grupy kapitałowej.

Twino – za pionierskie na polskim rynku przekształcenie produktu pożyczkowego we framework kartowy w instytucji pożyczkowej. 

CRIF – za dostosowanie standardu wymiany danych sektora pożyczkowego do potrzeb BNPL i pokrywanie coraz większego obszaru transakcji kredytowych w e-commerce.

dr Krzysztof Korus – wyróżnienie dla osobowości, eksperta, prawnika, przed którym wymogi licencyjne KNF nie mają tajemnic. Za pasję w codziennej pracy, wspieranie rynku w procesach legislacyjnych i dzielenie się wiedzą w publicznych wystąpieniach.

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i wierzymy, że kolejne lata będą okresem dalszego rozwoju, wybitnych projektów i współtworzenia niezwykle ważnego dla świata finansów obszaru lendtech.

Sektor lendtech jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi consumer finance, a Polska jest jednym z europejskich liderów w tym segmencie. 

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.