Polska Mapa Lendtech to zestawienie podmiotów działających na rynku digital lending i w ekosystemie lendtech. Do takich zaliczamy instytucje pożyczkowe, podmioty sektora bankowego, fintechy i spółki IT tworzące rozwiązania dla digital lending, podmioty BNPL, kancelarie prawne, firmy specjalizujące się w AI, cyberbezpieczeństwie, płatnościach, marketingu.
W zeszłym roku Mapę Lendtech tworzyło blisko 150 firm. To największy taki zbiór prezentujący firmy budujące rynek lendtech w Polsce. Nadszedł czas na czwartą edycję. Zgłoszenia można przesyłać do 11 września.
Celem stworzenia Mapy jest zaprezentowanie podmiotów tworzących sektor lendtech w Polsce i ukazanie, jak wiele ważnych dla całej brażny finansowej firm, organizacji i instytucji rozwija się właśnie w kierunku lendtech.
Obecnie lendtechy obsługują miliony klientów i tworzą tysiące specjalistycznych miejsc pracy. Aktywnie współtworzą ekosystem innowacji w Polsce – tym samym mają coraz większy wpływ na rozwój polskiej gospodarki.
Do Polskiej Mapy Lendtech bezpłatnie mogą zgłaszać się uczestnicy rynku digital lending, BNPL, czy też dostawcy rozwiązań dla sektora pożyczkowego – zarówno technologicznych, ubezpieczeniowych jak i doradczych i prawnych, dostarczających finansowanie czy zarządzających wierzytelnościami. Na Do Mapy mogą przystąpić zarówno dojrzałe przedsiębiorstwa, jak i startupy.
Mapa Lendtech zostanie oficjalnie zaprezentowana podczas Kongresu Lendtech 25 września w Warszawie. Aby aplikować, wystarczy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.
Zobacz poprzednie zestawienia Polskiej Mapy Lendtech:
2023: