Przyznano wyróżnienia specjalne Fundacji Lendtech

Fundacja Lendtech przyznała pięć wyróżnień specjalnych dla uczestników Mapy Lendtech w 2021 r. Wyróżnienia wręczono podczas II edycji Kongresu Lendtech.

Fundacja Lendtech przyznała wyróżnienia za wkład wnoszony w rozwój ekosystemu digital lending, wybitne osiągnięcia oraz istotny pozytywny wpływ na rozwój sektora lendtech w Polsce.

Wyróżnienia przyznano następującym firmom i osobom

PayPo

Wyróżnienie przyznano za wkład wniesiony w rozwój rynku płatności odroczonych w Polsce. PayPo to jeden z liderów i prekursor BNPL w Polsce, a jednocześnie fintech, który od lat z powodzeniem udowadnia, że innowacyjne projekty na styku lendtech, płatności i ecommerce mogą być nie tylko sukcesem, ale także istotnie pozytywnie zmieniać krajobraz usług consumer finance.

Flexee

Wyróżnienie przyznano za uruchomienie innowacyjnego projektu z zakresu salary-on demand w Polsce. Startup Flexee udowadnia, że ambitne wykorzystanie technologii fintech, inteligentne podejście oraz pracowitość mogą wnieść rynek benefitów pracowniczych na nowy poziom i jednocześnie wyznaczać nowy kierunek rozwoju ekosystemu lendtech.

Asseco

Wyróżnienie przyznano za stworzenie systemu analitycznego Asseco Customer Intelligence. System opracowany przez Asseco to dowód na to, że technologie AI & Machine Learning są kluczową innowacją dla branży lendtech, a jej zastosowanie może przynieść niewątpliwe korzyści optymalizacyjne zarówno dla pożyczkodawców, jak i samych klientów.

Comperia SA

Wyróżnienie przyznano za ambitny projekt łączący instytucje pożyczkowe i e-commerce z porównywarką ofert. Comperia SA to przykład lendtechu, który w sposób zwinny i innowacyjny wdraża najbardziej oczekiwane rozwiązania dla konsumentów i swoich partnerów.

Monika Macura z Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Spółka Partnerska

Wyróżnienie przyznano za wkład merytoryczny, innowacyjność i zaangażowanie wnoszone w rozwój ekosystemu lendtech w Polsce.

Mapę Lendtech tworzy ponad sto innowacyjnych przedsiębiorstw, które funkcjonują na rynku finansowym i są liderami innowacji w swoich dziedzinach. Sektor lendtech, jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi consumer finance, a Polska jednym z europejskich lideróww tym segmencie. Fundacja Lendtech wyróżnienia przyznała po raz pierwszy, zapowiadając równocześnie, że będą przyznawane cyklicznie.

 

/Fundacja Lendtech

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.