7% na lokacie progresywnej dla firm

  • Lendtech
  • 03.10.2022

PKO Bank Polski podwyższa oprocentowanie lokaty progresywnej dla Firm i Przedsiębiorstw. Maksymalnie wyniesie ono teraz 7% w skali roku w przypadku zamknięcia lokaty w 9, 10, 11 lub 12 miesiącu jej trwania. Oznacza to, że im dłużej firma utrzyma lokatę, tym wyższe oprocentowanie otrzyma. Klienci firmowi mogą otworzyć w serwisie iPKO lokatę progresywną na nowe środki. Przedsiębiorca może założyć dowolną liczbę takich lokat, bez górnego ograniczenia kwoty. To kolejne zmiany w ofercie depozytowej banku – zarówno dla firm, jak i dla klientów indywidualnych – w ostatnich tygodniach.

7% na lokacie progresywnej dla firm

Reagujemy na zmieniające się warunki rynkowe i podwyższamy oprocentowanie lokat dla firm i przedsiębiorstw. Chcemy, aby nasza oferta była atrakcyjna i wspierała polskich przedsiębiorców w zarządzaniu ich finansami poprzez bezpieczne lokowanie kapitału – mówi Maciej Brzozowski, wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego, nadzorujący Obszar Analiz, Bankowości Firm i Przedsiębiorstw oraz Klienta Zamożnego.

W przypadku wypłaty pieniędzy z lokaty w kolejnych miesiącach od jej otwarcia, klient otrzyma odsetki naliczone za każdy dzień do czasu wypłaty, według stawki określonej dla miesiąca zamknięcia lokaty:

  • 1-4 miesiąc – 2% w skali roku,
  • 5-8 miesiąc – 4% w skali roku,
  • 9-12 miesiąc – 7% w skali roku.

Dowolna liczba lokat

Teraz klient firmowy może mieć dowolną liczbę lokat tego typu w danym momencie. Lokatę można otworzyć w serwisie iPKO. Bank nie określa także maksymalnej kwoty lokaty.

W ostatnim czasie PKO Bank Polski podwyższył także oprocentowanie lokat standardowych dostępnych dla firm i przedsiębiorstw w serwisach iPKO i iPKO biznes. Różne terminy lokat – od jednego miesiąca do roku – umożliwiają dopasowanie do indywidualnych potrzeb klienta firmowego i pozwalają bezpiecznie zagospodarować nadwyżki finansowe. Oprocentowanie lokaty na 1 miesiąc (1M) wynosi teraz 0,75%, lokaty trzymiesięcznej (3M) – 1,5%, lokaty półrocznej (6M) – 2%, a rocznej (12M) – 2,5%.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie https://www.pkobp.pl/firmy/lokaty-inwestycje/

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 03.10.2022

Najnowsze artykuły z kategorii