Autenti łączy siły z Microsoft Teams

  • Lendtech
  • 07.06.2022

Platforma Autenti to połączenie podpisu elektronicznego, innowacyjnej technologii oraz środowiska prawnego w oparciu o przepisy europejskie i krajowe. Umożliwia autoryzację i zawieranie umów przez internet, a także oferuje dodatkowe funkcjonalności, m.in. w zakresie identyfikacji użytkowników oraz usług kwalifikowanych.

Autenti łączy siły z Microsoft Teams

To pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce i jedno z nielicznych w Europie, z którego korzysta komercyjnie już ponad 3 700 firm. Autenti jako fintech, który swoją przygodę z odpapierzaniem procesów biznesowych rozpoczął w 2013 roku, nieustannie się rozwija. Tym razem łączy siły z Microsoft Teams. Co nowego ta współpraca przyniesie użytkownikom Autenti?

Platforma Autenti w pełni zintegrowana z MS Teams

Microsoft Teams jest jednym z najważniejszych dziś i najbardziej popularnych narzędzi pracy grupowej, używanym na co dzień w tysiącach firm na świecie. Autenti, integrując się z Microsoft Teams, umożliwia klientom wygodną pracę w środowisku, które znają, bez konieczności sprawdzania e-maila czy używania osobnej aplikacji do nadawania i podpisywania dokumentów.

Autenti w Microsoft Teams dostarcza użytkownikom funkcjonalność swojej skrzynki odbiorczej i nadawczej bezpośrednio na ekranach Teams. Z jednej strony klienci Autenti mogą zobaczyć swoją skrzynkę odbiorczą, sprawdzić przebieg procesów podpisywania, podpisać, parafować i opiniować dokumenty, z drugiej, możliwe jest również nadanie nowego dokumentu do podpisu.

Użytkownik zalogowany w Teams nie musi logować się już do konta Autenti – platforma przekierowuje go bowiem do znanych mu interfejsów. Niezależnie od tego, czy pracownik chce nadać lub podpisać dokument, wszystkie funkcjonalności Autenti są dostępne z jednego miejsca. Przejrzysta lista zadań i natychmiastowa widoczność nowych dokumentów oczekujących na podpis w środowisku codziennej pracy, umożliwia użytkownikom szybkie działanie i dobrą komunikację w dwie strony. Dodatkowo proces jest wzbogacony o możliwość skorzystania z książki adresowej MS Teams.

Cała integracja jest bardzo prosta – wymaga jedynie jednorazowego nawiązania połączenia pomiędzy kontem w MS Teams a jego odpowiednikiem w Autenti, poprzez zalogowanie w Autenti.

Aplikację Autenti można znaleźć w ramach marketplace MS Teams, wpisując nazwę platformy w polu wyszukiwania lub przeglądając kategorię produktów “Microsoft 365 / Teams”. Można też użyć bezpośredniego linku.

Integracja Autenti z MS Teams to kolejna już inicjatywa w ramach wieloletniej współpracy spółki z Microsoft. Autenti jest już m.in. Co-Sell Partnerem Microsoft w Polsce, a od kilku lat używa także rozwiązań chmurowych w ramach Microsoft Azure.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 07.06.2022

Najnowsze artykuły z kategorii