Bank BNP Paribas zawiesza sprzedaż kredytów hipotecznych ze zmiennym oprocentowaniem

  • Lendtech
  • 11.01.2023

14 stycznia Bank BNP Paribas zawiesza udzielanie kredytów hipotecznych ze zmiennym oprocentowaniem opartym o WIBOR. W ofercie pozostają kredyty hipoteczne z oprocentowaniem okresowo stałym. Wszyscy Klienci banku, którzy otrzymali formularz informacyjny z ofertą kredytu ze zmiennym oprocentowaniem przed 14 stycznia, zostaną obsłużeni zgodnie z dotychczasowymi zasadami.

Bank BNP Paribas zawiesza sprzedaż kredytów hipotecznych ze zmiennym oprocentowaniem

Decyzja banku o czasowym wycofaniu z oferty kredytów hipotecznych ze zmiennym oprocentowaniem związana jest z realizacją zaleceń Komisji Nadzoru Finansowego dotyczących procesu zastępowania wskaźnika referencyjnego WIBOR nowym wskaźnikiem WIRON (Warsaw Interest Rate Overnight). Aktualnie Bank BNP Paribas intensywnie pracuje nad dostosowaniem procedur oraz systemów informatycznych do wdrożenia nowej oferty uwzględniającej kredyty hipoteczne o zmiennym oprocentowaniu oparte o wskaźnik WIRON. Bank będzie informował o zmianach na bieżąco.

W marcu 2022 r. Bank BNP Paribas, jako pierwszy bank w Polsce, wprowadził do oferty kredyt hipoteczny z okresowo stałą stopą procentową przez 10 lat, wcześniej oferując również kredyt hipoteczny o okresowo stałym oprocentowaniu przez 5 lat. Od czerwca 2022 r. bank kieruje swoją ofertę kredytów hipotecznych w pierwszej kolejności do obecnych Klientów, oferując im szereg rozwiązań wspierających obsługę ich potrzeb i zobowiązań finansowych. Nowi Klienci mogą skorzystać z oferty tzw. „Zielonej Hipoteki” na sfinansowanie energooszczędnych nieruchomości.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 11.01.2023

Najnowsze artykuły z kategorii