Nowe technologie budowlane i energetyczne są nie tylko czyste, a więc dobre dla środowiska naturalnego, ale przede wszystkim oszczędne, czyli opłacalne dla naszej kieszeni – przekonuje Bank BPS. W ofercie Banku dostępny jest kredyt gotówkowy na cele ekologiczne. Oprocentowanie kredytu jest stałe i wynosi tylko 6,5 proc. (RRSO 8,9 proc.).
– Ostatnio wiele mówi się o zmianach w rządowych programach dotacji do inwestycji ekologicznych. To wpływa na zainteresowanie Polaków fotowoltaiką, termomodernizacją, czy wymianą instalacji grzewczych. W Banku BPS przekonujemy, że podejście ekologiczne może być rozsądne i opłacalne już dziś. Dlatego przygotowaliśmy rozwiązanie dla osób, które nie dysponują własnymi środkami na ekologiczne inwestycje, a chciałyby skorzystać z dotacji, oszczędzić na rachunkach, czy uniknąć mandatów, jakie zapowiadają gminy walczące ze smogiem. Z kredytem gotówkowym na cele ekologiczne można zrealizować plany i przyczynić się do poprawy środowiska naturalnego – mówi Krzysztof Kokot, Wiceprezes Zarządu Banku BPS.
Prowizje uzależnione od rodzaju produktu
Całkowite koszty związane z obsługą kredytu gotówkowego na cele ekologiczne i nie tylko uzależnione są od tego, z jakich produktów Banku BPS dodatkowo skorzysta klient. Prowizję 1,8 proc. zapłaci klient, który zakupi w banku ubezpieczenie na życie, majątkowe (np. ubezpieczy instalowane panele fotowoltaiczne) oraz założy konto osobiste. Prowizja 2 proc. obowiązuje osoby, które zdecydują się na wybór ubezpieczenia na życie i założenie rachunku, zaś 2,5 proc. przy ubezpieczeniu majątkowym i ROR. W przypadku klientów, którzy nie skorzystają z dodatkowej oferty, prowizja wyniesie 3 proc.
Lista przedsięwzięć, które można sfinansować kredytem na cele ekologiczne i nie tylko w Banku BPS obejmuje m.in.:
-
zakup i montaż okien i drzwi zewnętrznych podnoszących efektywność energetyczną domu lub mieszkania,
-
zakup materiałów do ocieplenia stropu piwnicy, podłogi, ścian zewnętrznych, dachu, stropu,
-
zakup i montaż instalacji pozyskujących energię ze źródeł odnawialnych, takich jak: kolektory słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła, przydomowe wiatraki, wentylacja z odzyskiem ciepła, przydomowe elektrownie wodne, urządzenia, które korzystają z biomasy,
-
zakup i montaż domowych stacji uzdatniania wody z ujęć własnych,
-
zakup i montaż systemu odzysku wody deszczowej i inne inwestycje z zakresu ochrony wód,
-
uruchomienie przydomowych oczyszczalni ścieków,
-
zakup i montaż kotłów centralnego ogrzewania spełniających wymagania klasy 5 według normy PN- EN 303–5:2012,
-
zakup różnego rodzaju energooszczędnych sprzętów, w tym ekoarmatura, sprzęt AGD (tj. pralki, suszarki, pralko-suszarki, zmywarki, lodówki, piekarniki, itp. z klasą energooszczędności A+++).
O przyznaniu Kredytu Ekologicznego decyduje wynik analizy zdolności kredytowej
Kredytem sfinansować można również zakup roweru, czy samochodu osobowego z napędem elektrycznym.
Po podpisaniu Umowy kredytu klient jest zobowiązany dostarczyć do banku dokument potwierdzający wykonanie przedsięwzięć ekologicznych – fakturę, rachunek lub protokół odbioru w terminie od 3 do 6 miesięcy od dnia podpisania umowy kredytu (zależnie od zakresu przeprowadzonych prac).
O przyznaniu Kredytu Ekologicznego decyduje wynik analizy zdolności kredytowej, zgodnie z regulacjami obowiązującymi w Banku BPS.
Więcej informacji o produkcie na stronie: https://www.bankbps.pl/ekologiczne
/Komunikat Prasowy