Bank Ochrony Środowiska posadzi 200 000 drzew

  • Lendtech
  • 04.07.2022

W ramach akcji „Las Oszczędności” Bank Ochrony Środowiska posadzi 200 000 drzew na terenach leśnych dotkniętych klęską żywiołową. Kampania odnowienia lasów wystartowała 12 maja i jest powiązana z ofertą lokat terminowych dla klientów indywidualnych, której popularność zdecydowała o skali nowych nasadzeń. Sadzonki będą całkowicie sfinansowane ze środków własnych Banku. Koordynacją prac zajmie się partner akcji – Lasy Państwowe.

Bank Ochrony Środowiska posadzi 200 000 drzew

„Las Oszczędności” to promocja dla klientów indywidualnych zainteresowanych dowolną lokatą terminową w BOŚ. W ramach promocji bank zobowiązał się do posadzenia jednego drzewa (maksymalnie 200 000) za każde 20 000 zł ulokowane przez klientów na EKOlokacie promocyjnej, lokacie negocjowanej lub dowolnej lokacie z oferty standardowej BOŚ. Oznacza to, że wyznaczony w regulaminie limit udało się osiągnąć w ciągu 1,5 miesiąca od uruchomienia oferty, a suma środków zdeponowanych w tym okresie na lokatach terminowych przekroczyła 4 mld zł.

EKOlokata 

Akcja promocyjna „Las Oszczędności” to doskonały przykład synergii klasycznego produktu bankowego, jakim jest lokata, z działaniami na rzecz ogółu. Dzięki takiemu połączeniu, nasi klienci z jednej strony pomnażają swoje oszczędności, a z drugiej – przyczyniają się do zazieleniania naszego kraju. To szczególnie istotne w dobie postępujących zmian klimatycznych. W ramach akcji, we współpracy z Lasami Państwowymi, posadzimy około 30 ha młodego lasu na terenach, które ucierpiały w wyniku huraganu. Jestem pod wielkim wrażeniem, jakie zainteresowanie wywołała tak skonstruowana oferta, stąd nie wykluczamy, że w przyszłości będziemy prowadzić podobne działania dalej promując zielone produkty finansowe – powiedział Wojciech Hann, prezes zarządu Banku Ochrony Środowiska.

Obecnie polecaną lokatą z oferty BOŚ jest EKOlokata promocyjna. ze stałą stopą procentową 4,75% w przypadku lokaty na 3 miesiące, 5,50% na 6 miesięcy oraz 5,75%, gdy środki będą zdeponowane przez rok. Kwota minimalna potrzebna do otwarcia EKOlokaty wynosi 1000 zł, zaś maksymalna – 0,5 mln zł. Można założyć więcej niż jedną lokatę.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 04.07.2022

Najnowsze artykuły z kategorii