Bartosz Pundyk dołącza do Kontomatika jako Head of Growth

  • Lendtech
  • 19.01.2023

Bartosz Pundyk, ekspert ds. sprzedaży i fintech z ponad 15-letnim doświadczeniem w sektorze finansowym, właśnie dołączył do zespołu Kontomatika jako Head of Growth. Będzie wspierał zespół swoim bogatym doświadczeniem, w zakresie opracowywania strategii oraz rozwoju nowych produktów.

Bartosz Pundyk dołącza do Kontomatika jako Head of Growth

Przed dołączeniem do Kontomatika, Pundyk był członkiem zarządu i dyrektorem ds. sprzedaży w globalnej firmie technologicznej i konsultingowej Self Learning Solutions, która dostarcza silnik decyzyjny do automatyzacji i orkiestracji procesów biznesowych organizacji. W SLS Pundyk nadzorował rozwój działań sprzedażowych w Europie, wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie w sektorze fintech w obszarze usług finansowych i konsultingu.

Doświadczenie Pundyka sięga znacznie dalej; w 2021 roku pełnił funkcję dyrektora sprzedaży na Europę Środkowo-Wschodnią w znanej na całym świecie firmie Experian zajmującej się analizą danych i raportowaniem kredytowym. Uznawana za jedną z „Wielkiej Trójki” agencji, firma Experian oferuje usługi w 37 krajach. W Experian Pundyk odpowiadał za stworzenie i realizację strategii rynkowej firmy.

Wcześniej Pundyk przez 8 lat, jako dyrektor sprzedaży, odpowiadał za rozwój i wzmocnienie pozycji biznesowej międzynarodowej grupy CRIF w Polsce, wprowadzając na polski rynek produkty związane z zarządzaniem ryzykiem kredytowym i fraudowym dostosowywanych bezpośrednio do lokalnych uwarunkowań prawnych. W strukturach CRIF był odpowiedzialny za strategię sprzedaży i marketingu oraz budowę i rozwój platformy Credit Check, największego źródła danych o klientach sektora pozabankowego w Polsce oraz systemu Bezpieczny-PESEL.

Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej na kierunku Zarządzanie i Marketing.

Kontomatik robi kolejny krok do przodu

Jako Head of Growth, Bartosz Pundyk będzie odpowiedzialny za rozwój nowych rozwiązań oraz wprowadzenie innowacji u obecnych klientów Kontomatika. Jego bogate doświadczenie ma wzmocnić pozycję Kontomatika w sektorze finansowym – Pundyk ma wspierać fintech w pozyskiwaniu nowych klientów, wejściu na nowe rynki i wzmocnić kompetencje całego zespołu Kontomatika.

Kontomatik zawsze celował w wykwalifikowanych ekspertów, więc Bartosz Pundyk był naturalnym wyborem jako kolejny utalentowany członek zespołu. Jego zatrudnienie jest drugim dużym krokiem Kontomatika w ostatnich miesiącach. Poprzednim było zatrudnienie dr Igi Sikorskiej, której zadaniem jest również rozwój innowacyjnych produktów analitycznych w zakresie otwartej bankowości.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 19.01.2023

Najnowsze artykuły z kategorii