BIK i SGH podpisały strategiczne partnerstwo

  • Lendtech
  • 28.09.2021

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Biuro Informacji Kredytowej zawarły porozumienie o współpracy strategicznej. Celem jest wspólne kreowanie potencjału biznesowego, popularyzacja i rozwój innowacyjnych usług w ramach programu piaskownicy technologicznej BIK HUB. To pogłębienie relacji świata biznesu i nauki w dalszym konsekwentnym budowaniu ekosystemu nowoczesnych usług finansowych.

Prof. Piotr Wachowiak (SGH), dr Mariusz Cholewa (BIK)

Zawarte 7 września 2021 r. porozumienie pomiędzy SGH i BIK dotyczy merytorycznego wsparcia i promocji nowatorskiej inicjatywy BIK – środowiska testowania nowych rozwiązań dla firm zainteresowanych rozwojem innowacyjnych produktów i usług, zwłaszcza piaskownicy informatycznej.

Zakres współpracy będzie obejmował także aktywny udział obu stron w działaniach związanych z naborem i procesem testowania rozwiązań przez uczestników piaskownicy, a także wspólne promowanie planowanych wydarzeń, takich jak webinary, hackathony czy case studies.

Bardzo się cieszę, że podpisaliśmy porozumienie z BIK. Nauka powinna być użyteczna, dlatego w SGH od dawna skutecznie łączymy naukowość z eksperckością. Mamy doskonałe warunki do tego, aby wspierać rozwój polskiej gospodarki i budowanie społeczeństwa opartego na wiedzy. Cieszę się, że od dziś zadanie to będziemy mogli realizować wspólnie z BIK – powiedział rektor SGH prof. Piotr Wachowiak.

Piaskownica technologiczna BIK HUB

W ramach realizacji porozumienia eksperci SGH będą udzielać zarówno wsparcia merytorycznego, jak i biznesowego, angażując się w prowadzenie procesów „piaskownicowych”.

BIK i SGH łączy wieloletnia współpraca i doświadczenia na płaszczyźnie edukacyjnej. Dziś, rozszerzenie zakresu naszego partnerstwa oznacza, że Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zapewni ważne merytoryczne wsparcie oraz ekspercki głos doradczy w rozwoju nowatorskiej koncepcji Programu BIK HUB, czyli piaskownicy technologicznej – mówi dr Mariusz Cholewa, prezes zarządu Biura Informacji Kredytowej.

– Wierzę, że dzięki synergii naszych wspólnych kompetencji będziemy współtworzyć platformę inspirującą do kreatywności, testowania nowych pomysłów i projektów informatycznych, która stanie się w przyszłości naturalnym „spiritus movens” dla wielu startupów w Polsce – dodaje prezes BIK.

Partnerstwo z SGH wzmocni efektywną komunikację piaskownicy technologicznej BIK, adresowanej do podmiotów z różnych sektorów gospodarki, które chciałyby uzyskać dostęp do danych z wielu źródeł zewnętrznych i praktycznie przetestować swoje prototypowe rozwiązania w bezpiecznym środowisku.

Będzie to możliwe dzięki uruchomieniu jednego punktu dostępowego BIK Open API, czyli otwartego i publicznego udostępnienia wybranych usług biznesowych, w tym do wybranych danych statystycznych w oparciu o lokalizację. To szansa na weryfikację rzeczywistych potrzeb i reakcji rynku na projektowane rozwiązanie informatyczne.

/Informacja prasowa

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 28.09.2021

Najnowsze artykuły z kategorii