Affirm łączy siły z Clearbanc

  • Lendtech
  • 08.04.2021

Affirm, wiodący dostawca usług BNPL w USA rozpoczął współpracę z Clearbanc, jednej z największych firm finansujących podmioty z branży e-commerce.

Współpraca obu firm ma być odpowiedzią na rekordowe wyniki sprzedażowe w e-handlu, który w 2020 roku wzrósł globalnie blisko o 30%. W nadchodzących latach przewiduje się, że sektor e-commerce będzie utrzymywać dynamikę wzrostów na wysokim, dwucyfrowym poziomie.

 

Pandemia sprawiła, że e-handel będący wcześniej wyborem, stał się koniecznością, która niestety przerasta wielu przedsiębiorców poszukujących sposobu na przetrwanie lub poszukujących sposobów na zwiększenie sprzedaży. W dostosowaniu się do nowej rzeczywistości ma im pomóc oferta Affirm i Clearbanc.

 

Załóż sklep internetowy, rozwijaj się i oferuj odroczone płatności Affirm

Merchanci współpracujący z Affirm, rejestrując się na koncie Clearbanc będą mieli dostęp do wielu funkcjonalności takich jak m.in. możliwość porównania konkurencyjnych ofert czy też weryfikację podstawowych wskaźników biznesowych. Clearbanc to kanadyjska firma inwestycyjna prowadzona przez znanych inwestorów m.in. Andrew D’Souza, Ivana Gritsiniaka, Charliego Fenga i Tanaya Delima. Spółka skupia się na finansowaniu sklepów internetowych – od 2015 roku udzieliła finansowania 4 tys. firm na kwotę 1,6 mld USD.

 

Z kolei Affirm to jeden z liderów rynku BNPL, który w styczniu 2021 roku zaliczył udany debiut giełdowy na amerykańskim parkiecie – obecnie spółka wyceniana jest na ok. 18 mld USD. W istocie, Affirm nawiązując partnerstwo z Clearbanc niejako wyszedł z propozycją nie tylko penetrowania rynku, ale jego aktywnego kreowania – im więcej sklepów internetowych, tym ma on… więcej klientów.

Coraz więcej konsumentów wybiera opcję BNPL, a ponad połowa kupujących (54%) planuje w tym roku skorzystać z tej metody płatności. Współpraca Affirm z Clearbanc z pewnością przyczyni się do jeszcze większych wzrostów w tym segmencie, zarówno wśród klientów detalicznych jak i sprzedawców.

 

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 08.04.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.