Affirm przejmuje Returnly

  • Lendtech
  • 28.04.2021

Gigant odroczonych płatności Affirm poinformował o przejęciu fintechu Returnly – lidera w zwrotach online i tzw. płatnościach po zakupie.

Affirm przejmując Returnly zwraca uwagę, że zwroty to ważna część biznesu e-commerce – niestety, generująca potężne koszty. Tylko w 2020 roku amerykańscy klienci zwrócili zakupy o wartości ok. 428 mld USD. Technologia Returnly zmniejsza koszty obsługi zwrotów, a jednocześnie – zwiększa lojalność konsumentów.

W przypadku podmiotów BNPL, które to biorą na siebie ciężar finansowania zakupów, przejęcie podmiotu, który zmniejsza koszty dla e-sklepu, a jednocześnie – zwiększa zadowolenie konsumenta, odbierane jest przez rynek jako ważna strategiczna decyzja umożliwiająca budowanie przewag rynkowych nad innymi graczami. Przypomnijmy, że wielka trójka BNPL w USA to Klarna, Affirm i Afterpay – wszystkie te trzy podmioty wyceniane są łącznie na ok. 80 mld USD.

Returnly pomógł w przetworzeniu zwrotów na kwotę 1 mld USD

Dzięki przejęciu przez Affirm, Returnly może znacznie poszerzyć zasięgi. Obecnie fintech obsługuje ponad 1800 sprzedawców i pomógł w przetworzeniu zwrotów na kwotę ok. 1 mld USD. Na obecną chwilę Affirm współpracuje z ok. 8000 sprzedawców.

A ile Affirm zapłacił za Returnly? Zgodnie z warunkami umowy Affirm przejmie Returnly za łączną kwotę w wysokości około 300 milionów USD w gotówce i w kapitale. Oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta w czwartym kwartale finansowym firmy Affirm, kończącym się 30 czerwca 2021 r – czytamy w komunikacie.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 28.04.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.