Afterpay uruchamia aplikację do zarządzania pieniędzmi

  • Lendtech
  • 12.11.2021

Popularny dostawca odroczonych płatności ogłosił uruchomienie nowej aplikacji Money by Afterpay w Australii. Aplikacja skierowana jest głównie do Milennialsów i Pokolenia Z, którzy stanowią trzon w ponad 3 mln grupie klientów Afterpay.

Nowa aplikacja wykorzystuje rozwiązanie banking-as-a-service firmy Westpac do zapewnienia dostępu do kont oszczędnościowych. Użytkownicy aplikacji będą mogli otworzyć do 15 różnych kont o łącznym saldzie do 50 tys. USD. Będą mogli również skorzystać z funkcji „zaokrąglania w górę”, tak aby automatycznie zaokrąglać kwotę za zakupy i wpłacać nadwyżkę na jedno z kont oszczędnościowych.

Przejęcie Afterpay przez Square

Klienci Afterpay korzystający z aplikacji Money otrzymają fizyczną kartę debetową, dostęp do cyfrowego portfela, a także możliwość dokonywania i pobierania płatności w czasie rzeczywistym. Aplikacja jest w pełni zintegrowana z popularnymi programami Afterpay takimi jak PULSE Rewards i Retro.

Money by Afterpay będzie na razie działało na systemie IOS. Szacuje się, ze wersja na Androida zostanie uruchomiona w 2022 r. Launch aplikacji zbiega się z planowanym przejęciem Afterpay przez amerykański fintech Square. Wartość transakcji szacowana jest na 29 mld USD, a jej finalizacja spodziewana jest na I kwartał 2022 r.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 12.11.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.