Afterpay zamierza wspierać świadome zakupy

  • Lendtech
  • 28.04.2021

Zrównoważony rozwój powoli staje się domeną firm technologicznych, które na każdym kroku podkreślają, że zależy im na ochronie środowiska naturalnego. Podejmują w tym zakresie szereg inicjatyw. Afterpay nie jest tutaj wyjątkiem – firma chce wspierać świadome zakupy.

Z okazji „Miesiąca Ziemi”, czyli corocznego, trwającego kilka tygodni festiwalu poprzedzającego tzw. Dzień Ziemi, który przypada na 22 kwietnia, australijski fintech zainicjuje szereg rozwiązań, które będą skłaniały ludzi do bardziej świadomych i odpowiedzialnych decyzji zakupowych.

Afterpay chce promować wśród konsumentów przede wszystkim pozytywne wzorce i postawy proekologiczne.

Zakupy na żywo w sklepach eco-friendly

W tym celu dostawca BNPL nawiązał współpracę z firmami non-profit Magpies & Peacocks oraz Surfrider. Obie firmy łączy zaangażowanie w ochronę środowiska naturalnego i walka z marnotrawstwem. Dzięki współpracy użytkownicy Afterpay będą mogli przekazać darowiznę na rzecz jednej z tych instytucji.

Również od połowy kwietnia fintech zamierza zintegrować platformę technologiczną zakupów na żywo we współpracy z MagicLinks – firmą zajmującą się handlem społecznościowym. Za jej pośrednictwem klienci będą mogli zrobić zakupy w sklepach eco-friendly i rozłożyć płatność na cztery nieoprocentowane raty.

 

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 28.04.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.