Aplikacja mobilna PayPo już dostępna

  • Lendtech
  • 05.10.2022

Polski fintech PayPo udostępnił klientom aplikację mobilną, dzięki której mogą oni m.in. potwierdzać transakcje, sprawdzać dostępny limit zakupowy, dokonywać wygodnych spłat i robić zakupy z PayPo w sklepach stacjonarnych. Aplikacja dostępna jest dla użytkowników sklepów Google Play, Apple App Store i Huawei AppGallery. W pierwszy miesiąc od komercyjnego startu wygenerowała aż 100 tysięcy pobrań.

Aplikacja mobilna PayPo już dostępna

Zakupy za pośrednictwem płatności odroczonych PayPo są coraz popularniejsze. Z usług PayPo regularnie korzysta już prawie milion osób, stąd firma zdecydowała się wyjść naprzeciw potrzebom klientów i udostępnić im aplikację mobilną, dzięki której mogą robić zakupy jeszcze szybciej i wygodniej.

Aktualna wersja aplikacji mobilnej PayPo pozwala klientom potwierdzać transakcje zakupowe bezpośrednio w aplikacji, zamiast kodem SMS, co znacznie przyśpiesza proces zakupowy. Dodatkowo klient może tam na bieżąco sprawdzać swój limit zakupowy, monitorować terminy spłat i opłacać należności bezpośrednio z poziomu aplikacji. Przede wszystkim jednak otrzymuje on możliwość robienia zakupów z PayPo nie tylko w sklepach online, ale też stacjonarnych.

Aplikacja PayPo – zakupy online i stacjonarne

Aplikacja PayPo powstała z myślą o optymalizacji doświadczeń zakupowych naszych klientów. Z naszych danych wynika, że ponad 80% transakcji z PayPo realizowanych jest za pośrednictwem urządzeń mobilnych, stąd zdecydowaliśmy się stworzyć dla nich dedykowane narzędzie, które pozwoli kupować jeszcze sprawniej, wygodniej i bezpieczniej – mówi Piotr Szymczak, Dyrektor Operacyjny PayPo. – Wciąż ją rozwijamy i planujemy wprowadzenie nowych funkcji. Już teraz umożliwia robienie zakupów w wybranych stacjonarnych sklepach, w których dostępne jest PayPo. Chcemy, by nasza aplikacja była dla konsumentów pierwszym wyborem podczas smart-zakupów. Stąd decyzja o sukcesywnym wprowadzaniu kolejnych, nowych funkcji, pomocnych chociażby w szukaniu okazji rabatowych czy promocji – dodaje.

Dostęp do aplikacji mobilnej PayPo chroniony jest kodem PIN lub zabezpieczeniami biometrycznymi obsługiwanymi przez urządzenie (np. odciskiem palca). Prace nad tworzeniem aplikacji rozpoczęły się we wrześniu ubiegłego roku. W maju br. firma udostępniła aplikację pierwszym kilku tysiącom klientów w ramach testów, a we wrześniu została ona oficjalnie oddana do użytku dla wszystkich użytkowników. Krótko po premierze trafiła do TOP10 najpopularniejszych aplikacji w kategorii “Zakupy”, a do tej chwili pobrało ją prawie 100 tysięcy użytkowników. Dostępna jest ona do pobrania w Google Play, Apple App Store oraz Huawei AppGallery.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 05.10.2022

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.