BNPL odlatuje. Za loty można zapłacić płatnością odroczoną

  • Lendtech
  • 22.02.2021

Użytkownicy kart American Express mogą rezerwować loty na AmexTravel.com i zapłacić za nie w ratach korzystając z rozwiązania „Plan It” przy finalizacji transakcji już od 100 USD.

Z płatności BNPL można skorzystać przy zakupie biletów lotniczych już od 100 USD. W informacji prasowej American Express czytamy, że usługa „Plan it” cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie wśród osób z pokolenia Z i tzw. Milenialsów.

Rozwiązanie ułatwia zarządzanie kosztami podróży oraz umożliwia rozłożenie płatności na raty. W tak ekstremalnie mobilnym społeczeństwie jak amerykańskie, tego rodzaju usługa ma spore szanse na sukces. „Plan It”, czyli „zaplanuj to” to system zintegrowany z karami wydawanymi przez American Express. Usługą zarządza się bezpośrednio w aplikacji mobilnej lub za pośrednictwem desktopowego serwisu transakcyjnego. Usługa nie wymaga żadnych dodatkowych aplikacji czy też otwierania nowych linii kredytowych.

BNPL w sektorze „travel”

Z raportu Amex Trendex wynika, że popyt na loty powoli się odbudowuje i liczba transakcji kartowych związanych z zakupem biletów podróżnych rośnie. W ostatnim roku byliśmy świadkami boomu na odroczone płatności – młodzi chcą mieć dostęp do tych samych rozwiązań co w ecommerce, także w innych obszarach – sektor „travel” nie jest tutaj żadnym wyjątkiem. Nic zatem dziwnego, że aż 62% ankietowanych Milenialsów wykazuje zainteresowanie usługą BNPL w ramach „Plan It”.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 22.02.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.