BNPL rośnie w siłę wśród Millenialsów i Pokolenia Z

  • Lendtech
  • 15.03.2021

Serwis PYMNTS cyklicznie zdaje relację z rozwoju usług typu buy now, pay later na całym świecie. Z najnowszej edycji badania wynika, że … oczywiście popularność BNPL stale rośnie, szczególnie wśród Millenialsów i Pokolenia Z.

 

Młodzi nie mają łatwo w czasie pandemii – wielu przedstawicieli tzw. Pokolenia Z wchodzi na rynek pracy w czasie, gdy o tę pracę niezwykle trudno. Autorzy raportu zauważają, że to może tłumaczyć wzrost popularności usług BNPL, gdyż odroczona płatność wydaje się wręcz stworzona dla młodych ludzi o mniej regularnych dochodach, ale też takich, którzy nie chcą angażować własnych środków na zakup przedmiotów, z których wiele prawdopodobnie zwrócą.

 

BNPL coraz popularniejsze wśród młodych konsumentów na całym świecie

 

Rok 2020 był bardzo dobry dla dostawców BNPL. Szczególnie w USA, gdzie wydatki zakupowe młodych ludzi za pośrednictwem odroczonych płatności wzrosły o… 201% – czytamy w raporcie PYMNTS. Wzrosty popularności odroczonych płatności odnotowano na całym świecie – od Europy, Indie aż po Bliski Wschód. Rozwiązania ratalne zyskują nawet… w krajach arabskich. Raport do pobrania na stronie PYMNTS.

 

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 15.03.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.