Co dalej z firmami pożyczkowymi i rynkiem BNPL?

  • Lendtech
  • 30.11.2021

Projekt ustawy antylichwiarskiej to temat budzący ogromne kontrowersje. Dlaczego? Bo nowe przepisy to egzekucja nie tylko dla branży pożyczkowej, ale również m.in. dla operatorów zyskującego na popularności rynku BNPL.

We wtorek, 30 listopada Rada Ministrów przyjęła projekt „ustawy antylichwiarskiej”, wedle której pożyczkodawcy pozabankowi, by działać, będą musieli sprostać nowym przepisom. Te nowe przepisy to regulacje, które zamiast uporządkować rynek, uderzą we wszystkich oferujących pożyczki, również jeśli mowa o zyskujących na popularności płatnościach odroczonych. Działalność finalnie stanie się nieopłacalna. I tak jak transparentność firm pożyczkowych jest bardzo istotna, tak nowe przepisy znacznie wykraczają poza jasność zasad – to brak możliwości zrealizowania szybkich zakupów ratalnych, nawet na niską kwotę, bez wcześniejszej oceny zdolności kredytowej. Każdy klient będzie musiał przedłożyć dokumenty potwierdzające zarobki, wedle których będzie określona zdolność kredytowa.

Przeczytaj również: Rynek pożyczkowy – rząd planuje egzekucję

Do czego te działania doprowadzą? Gros klientów, którzy nie spełnią nowych wymagań, otrzyma negatywną decyzję. Można się spodziewać, że w tej sytuacji sięgną do innych źródeł, które nie będą objęte restrykcjami, a których działanie daleko odbiega od jakichkolwiek przepisów.

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 30.11.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.