Curve wkracza do sektora BNPL

  • Lendtech
  • 20.09.2021

Fintech Curve zaprezentował nowy produkt o nazwie Curve Flex i jest to nic innego jako oferta buy now, pay later. Tym samym Curve, który ma już zgodę FCA na świadczenie nowej usługi, również wkroczył na już coraz bardziej zatłoczony rynek płatności odroczonych w Wielkiej Brytatnii.

 

Curve stworzył ciekawy produkt fintech o nazwie „Curve Go Back in Time”, który umożliwia klientom przekonwertowanie każdej transakcji na plan ratalny. Przypomnijmy, że Curve to fintech, który pozwala na podpięcie do aplikacji mobilnej wielu kart płatniczych i zastąpienie ich jedną kartą od Curve. Użytkownik po prostu przełącza źródło płatności w aplikacji w zależności od swoich potrzeb. Jeszcze kilka lat temu, gdy w portfelu mieliśmy po kilkanaście kart, a portfele cyfrowe dopiero startowały, jedna karta od Curve wydawała się fintechowym strzałem w dziesiątkę. Dzisiaj problem zbyt dużej liczby kart w portfelach jest znacznie mniej istotny z uwagi na powszechność Apple Pay i Google Pay, aczkolwiek Curve znalazło pomysł na siebie i rozwinęło swoją ofertę m.in. o atrakcyjny cashback.

Mając rozwiniętą bazę klientów, doświadczenie w e-commerce i branży kartowej, wejście na rynek BNPL było oczywistością. Ale to co wyróżnia rozwiązanie Curve na światowej scenie płatności odroczonych to przede wszystkim brak ograniczenia do określonych sprzedawców, kont, kart lub produktów. Słowem, to oferta BNPL, której nie trzeba integrować z e-sklepem czy terminalem płatniczym. Płacimy kartą Curve, a następnie rozbijamy płatność na raty w ramach aplikacji mobilnej.

Curve Flex – elastyczne rozwiązanie kredytowe

Brytyjscy klienci Curve mogą skorzystać z planu ratalnego, niezależnie od tego czy jest to zakup detaliczny, zamówienie online czy rachunek za gospodarstwo domowe. Zdaniem twórców Curve Flex zapewnia płynne i niedrogie wsparcie przepływu środków pieniężnych. Niedrogie, ale nie za darmo – rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla planu ratalnego wyniesie do 16% rocznie. To bardzo mało – mówimy bowiem o mikropłatnościach za raty naliczane na krótkie okresy. Co ważne dla samego fintechu – w odróżnieniu od innych oferentów BNPL Curve od początku zakłada, że rozwiązanie nie jest darmowe.

Nic dziwnego, bo BNPL nie jest tanim produktem dla fintechu. Zwłaszcza gdy dodamy, że Curve zapowiedziało postawienie dedykowanego dział obsługi klienta – to wbrew pozorom jest bardzo ważne w przypadku zwrotu towarów i ewentualnych problemów związanych z brakiem informacji o zwrocie płatności dla klienta otrzymanym od e-sprzedawcy. Już niejeden fintech poległ właśnie na tym polu.

Curve Flex ma ambicję stać się najbardziej elastycznym rozwiązaniem BNPL na rynku. Czy się uda? Rynek brytyjski jest już mocno zatłoczony, ale rośnie. Sam Curve ma ok. 2 mln klientów na całym świecie, a to już naprawdę solidna baza dla pożyczkodawcy.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 20.09.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.