„Finanse dzisiaj i jutro” – spotkania edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych

  • Lendtech
  • 15.04.2021

Australijski Afterpay połączył siły z Adyen – globalną platformą płatniczą. Oba fintechy chcą zaoferować płatności ratalne sprzedawcom detalicznym na całym świecie.

E-sprzedawcy korzystający z Adyen mogą już oferować swoim klientom płatność w czterech ratach – co jest jednym z głównych produktów Afterpay. Usługa „Afterpay with Adyen” będzie dostępna dla konsumentów w Wielkiej Brytanii, w Stanach Zjednoczonych, w Kanadzie, Australii i w Nowej Zelandii. Jako pierwszy usługę wdrożył bardzo znany brytyjski sklep obuwniczy produkujący nieprzemakalną odzież i obuwie – Hunter. Warto to odnotować – asortyment sygnowany logiem Hunter można określić mianem produktów z „wyższej półki”.

Odroczona płatność powoli nabiera popularności w segmencie dóbr luksusowy, ale też i w usługach. Przykładem może być – także australijski fintech BNPL – OnePay, który oferuje rozłożenie na raty płatności za usługi medyczne.

Afterpay ma już 13 mln użytkowników na całym świecie

Brytyjski rynek BNPL jest już mocno rozwnięty. Na 13 mln użytkowników Afterpay globalnie, ponad 1,6 mln to mieszkańcy Wielkiej Brytanii – czytamy w komunikacie.

Coraz więcej marek luksusowych oferuje opcję odroczonej płatności swoim klientom. Zdaniem części ekspertów, pozwoliło im to przetrwać okres pandemii i spowolnienia gospodarczego. Z różnych raportów wynika, że wiele sklepów internetowych po dodaniu usługi BNPL zyskało 50% nowych konsumentów. Nic dziwnego, że dostawcy odroczonej płatności przede wszystkim reklamują swoją usługę e-sprzedawcom jako narzędzie do zwiększania wskaźnika konwersji.
 

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 15.04.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.