Klarna i Marqeta na kolejnych europejskich rynkach

  • Lendtech
  • 10.12.2021

Szwedzki provider BNPL Klarna rozszerza swoje partnerstwo z fintechem Marqeta – globalną platformą specjalizującą się w kartach płatniczych. Firmy będą współpracować na 13. już rynkach europejskich, w tym w Polsce.

Europejska współpraca między fintechami rozpoczęła się w Wielkiej Brytanii w maju 2021 r. Teraz partnerstwo czeka ekspansja na kolejnych 12. europejskich rynkach, także w Polsce. Początki wzajemnych relacji obu firm sięgają 2018 r. To wtedy Klarna zaczęła korzystać z platformy Marqeta w USA, by wspierać swoją wirtualną kartę płatniczą.

Marqeta wyceniana na 4,5 mld USD

Od tego czasu Marqeta wspiera Klarnę w ekspansji na takich rynkach jak Australia czy Nowa Zelandia. Teraz przyszedł czas na Europę. Klarna korzysta z funkcji „Just-in-Time Funding” w platformie Marqety by mieć kontrolę nad procesem transakcji. Bazuje także na elastycznej technologii fintechu i pakiecie ponad 300 otwartych interfejsów API, zapewniających możliwość dostosowywania produktów.

Marqeta to amerykański fintech specjalizujący się w tworzeniu rozwiązań do wydawania kart płatniczych. Działająca w 36. krajach firma wyceniana jest na ponad 4,5 mld USD i niedługo wybiera się na giełdę – eksperci wyceniają spółkę nawet na 10 mld USD. Nic dziwnego – do tej pory przeprocesowała wydanie ponad 300 mln kart płatniczych. Wśród rozwiązań oferowanych przez Marqetę są m.in. karty firmowe, które można wdrożyć w kilka tygodni.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 10.12.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.