Klarna nawiązuje strategiczne partnerstwo z Stripe

  • Lendtech
  • 28.10.2021

Szwedzka Klarna rozpoczyna współpracę ze Stripe – jednym z najcenniejszych fintechów na świecie, który specjalizuje się w płatnościach. Partnerstwo umożliwi firmom korzystającym ze Stripe oferowanie płatności odroczonych od Klarny.

Współpraca obu fintechów pozwoli firmom internetowym udostępniać elastyczne opcje płatności, co ma przełożyć się na zwiększenie konwersji i przychodów. Wg badań Klarny, firmy oferujące odroczoną płatność od tego szwedzkiego providera wygenerowały średni wzrost konwersji o 30% i wzrost średniej wartości zamówienia o 41%.

Stripe preferowanym partnerem płatniczym Klarny

Partnerstwo między Klarną, a Stripe ma też głębszy wymiar. Stripe zostanie preferowanym partnerem płatniczym Klarny w przypadku zakupów konsumenckich, a większość płatności Klarny w USA i Kanadzie będzie przetwarzanych przez Stripe.

Obecnie Klarna wyceniana jest na 45 mld USD, działa w 17 krajach i zatrudnia 4 tys. osób. Od 18 sierpnia z usług Klarny mogą korzystać także Polacy. Z kolei Stripe to najcenniejszy fintech na świecie, którego wycena sięga 95 mld USD.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 28.10.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.