Klarna odpowie za wyciek przed szwedzkim nadzorem?

  • Lendtech
  • 21.07.2021

Oficjalne śledztwo to następstwo majowego incydentu z naruszeniem bezpieczeństwa danych. Podczas wycieku ograniczona liczba użytkowników przez chwilę miała dostęp do informacji o innych klientach.

Klarna prowadzi obecnie rozmowy ze szwedzkim nadzorem finansowym ( Finansinpeltionen (FI)) na temat stosowanych przez fintech praktyk w zakresie bezpieczeństwa informacji i cyberbezpieczeństwa. Dochodzenie prawdopodobnie przedłuży te konsultacje.

Klarna jest otwarta na współpracę z FI

Dochodzenie wszczęte zostało po podejrzeniu naruszenia tajemnicy bankowej podczas majowego incydentu w siedzibie Klarny. Na skutek błędu technicznego (bug) – jak utrzymuje Klarna, część użytkowników aplikacji miała podgląd rachunków innych użytkowników. Początkowo sprawa dotyczyła ok. 95 tys. użytkowników (na 90 mln), ale Klarnie szybko udało się ograniczyć ją do mniej niż 10 tys. osób. Zdaniem Klarny nie doszło do „tradycyjnego” wycieku (np. eksport danych na fora internetowe w sieci ukrytej TOR), a sam problem szybko udało się naprawić.

Fintech ogłosił gotowość do współpracy z Finansinpeltionen i zapewnił o pełnej przejrzystości swoich praktyk biznesowych.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 21.07.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.