Klarna otwiera nową siedzibę w Londynie

  • Lendtech
  • 13.05.2021

W komunikacie prasowym Klarna ogłosiła otwarcie nowego biura w Londynie i powiększenie siedziby w Manchesterze. Tym samym fintech umacnia swoją pozycję w Wielkiej Brytanii.

Publikacja komunikatu następuje krótko po rekordowej wycenie Klarny na 31 mld USD podczas ostatniej rundy finansowania. W samej Wielkiej Brytanii szwedzki gigant BNPL obsługuje ponad 14 mln konsumentów i ponad 13 tys. sprzedawców detalicznych.

Już teraz Klarna zatrudnia na Wyspach ponad 200 osób, a w planach ma podwojenie tej liczby. Po roku pracy zdalnej fintech zaproponował pracownikom model hybrydowy, który zakłada pracę w biurze dwa dni w tygodniu – czytamy w informacji prasowej.

Manchester ma strategiczne znaczenie dla Klarny

Nowe biuro w Londynie to nieruchomość wynajmowana od WeWork o powierzchni 11 tys. m2. W Manchesterze natomiast Klarna poszerzyła już okupowaną siedzibę zlokalizowaną w Old Granada Studios. Manchester ma strategiczne znaczenie dla fintechu z uwagi na na dużą liczbę szybko rozwijających się sklepów detalicznych.

Klarna chce mieć wpływ na to jak konsumenci korzystają z bakowości i robią zakupy, a ambicją fintechu jest bycie coraz ważniejszą częścią brytyjskiej gospodarki. Nowe siedziby i elastyczny model pracy mają pomóc szwedzkiej firmie w ekspansji produktowej i osiąganiu coraz większych przychodów.

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 13.05.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.