Klarna otwiera rachunki bankowe w Niemczech

  • Lendtech
  • 12.02.2021

Fintech Klarna działający w obszarze BNPL w Europie i w USA rozszerzył swoją ofertę o rachunki bankowe. Na razie usługa będzie dostępna dla klientów w Niemczech.

 
 

Klarna posiada licencję bankową w Szwecji od 2017 roku. Początkowo dostęp do rachunków będą mieli najbardziej lojalni klienci. Fintech Klarna chce w ten sposób przetestować nową usługę oraz przeanalizować opinie konsumentów przed jej szerszym udostępnieniem.

 

Odroczona płatność i rachunek oszczędnościowy? Czemu nie…

 

W przyszłości niemieccy konsumenci będą mogli także skorzystać z oferty kont oszczędnościowych – usługi, która na chwilę obecną dostępna jest jedynie w Szwecji. Otwieranie rachunków bankowych to wg Klarny wyjście naprzeciw oczekiwaniom konsumentów oczekujących od fintechu zarówno usług bankowych, jak i płatności w e-commerce.

 

W czasie pandemii bankowość elektroniczna zyskuje na popularności, a oddziały bankowe – z oczywistych przyczyn znalazły się w trudniejszym położeniu, aczkolwiek wciąż są niezbędne i ich rola w obsłudze klientów bankowych – chociaż będzie ulegać modyfikacji, to jednak wciąż będzie istotna. Nie zmienia to faktu, że fintechy takie jak Klarna nie stają się, ale są już konkurencją dla sektora bankowego.

 

/AP

Autor: Lendtech   |   Data publikacji: 12.02.2021

Najnowsze artykuły z kategorii

Partnerzy serwisu i wydarzeń

Newsletter Lendtech

Bądź na bieżąco i nie martw się, że umkną Ci najważniejsze informacje. ​​Zapisz się na bezpłatny autorski newsletter z aktualnymi informacjami z Polski i ze świata.

 

Wczytywanie
Obserwuj nas na Google News

Obserwuj nas na Google News i otrzymuj najnowsze wiadomości z Lendtech. Dołącz do obserwujących i zawsze bądź na bieżąco.

  1. Kliknij poniższy przycisk
  2. Wybierz opcję “Obserwuj”

Dzięki temu teraz będziesz widzaił wszystkie najnowsze publikacje na swoich urządzeniach z kontem Google.